PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku XML



jacekd
06-01-2007, 18:05
Wiem że już było to wałkowane na forum ale nadal nie znalazłem odpowiedzi na problem. Uprzedzając: Safe Mode niestety jest na ON (Futuro nie zgadza się na wyłączenie) i gdy próbuję zainstalować szablon mam niestety taki komunikat. Paczka instalacyjna zawiera poprawny plik xml a gdy ręcznie wrzucę szablon na serwer i tak Joomla go nie widzi.

Najdziwniejsze to to że raz Joomla zobaczyła nowy szablon i jest do teraz ale to tylko raz i teraz jeszcze dziwniejsze - mogę usunąć np. obrazki z images/ lub zmienić w template_css.css strona i tak wyświetla się bez zmian ?!! Cuda skąd ona to bierze ???

sogo
06-01-2007, 18:56
wyczyść temporary internet files na kompie.
pozdr.

jacekd
07-01-2007, 00:34
To by było za proste :) pomimo wyczeszczenia zarówno pod IE jak i po Firefoxem jest wyświetlane bez zmian



wyczyść temporary internet files na kompie.
pozdr.

robdk
08-01-2007, 19:46
Witam
Zmień w pliku XML instalki w pierwszym wierszu "ISO...." na "UTF-8" i cały plik "zapisz jako" w notatniku i wybrać rodzaj kodowania nie ANSI tylko UTF-8.
Operacja ta daje efekty gdy przyczyną jest problem kodowania znaków przy MYSQL5.

Templatkę można wgrać bezpośrednio do folderu "templates" i powinna być widoczna w panelu administracyjnym.

Problem z brakiem zmian może być cache serwera i zmiany mogą być widoczne po pewnym czasie (częsta przypadłość serwerów TPSA ;) )

jacekd
08-01-2007, 19:55
Dzięki za podpowiedź ale "kaszpirowski" pomógł i z ISO szablony się instalują:) - sam nie wiem co było przyczyną ale kilkukrotne zmiany chmod'ów w cudowny sposób pomogły pomimo że Safe Mode jest nadal na ON bo Futuro jest nie ugięte :( W ogóle ten serwer u nich nie jest rewelacyjny :(


Witam
Zmień w pliku XML instalki w pierwszym wierszu "ISO...." na "UTF-8" i cały plik "zapisz jako" w notatniku i wybrać rodzaj kodowania nie ANSI tylko UTF-8.
Operacja ta daje efekty gdy przyczyną jest problem kodowania znaków przy MYSQL5.