PDA

Zobacz pełną wersję : Domena płatna a daromwa



Azot
11-08-2012, 13:25
Witam
Zaczynając przygodę z Joomla postawiłem moją strona na darmowej domenie .tk, a z tego co czytałem Google traktuje tego typu domeny po macoszemu.
Więc postanowiłem zainwestować w płatną domenę najwyższego poziomu jakim jest .pl, lecz ona była zajęta więc spróbowałem z .net i .org lecz też na próżno gdyż też nazwa była zajęta.
Więc moje pytanie brzmi czy w przypadku gdy owe domeny są już zajęte pozostać przy .tk, czy może nazwe witryny zmienić, choć na taki krok wolałbym się nie decydować.



Pozdrawiam

Bralin
11-08-2012, 14:55
Domeny .tk nie polecam. Po jedno mają złą opinię co do jakości stron (z racji, że są darmowe masowo stawiane są tam wszelkiego rodzaju "spamy"). Po drugie czasami znikają. Jak znajdzie się ktoś co zapłaci za taką domenę to Ty ze swoim serwisem zostaniesz na bruku (zawsze się znajdzie jakiś pretekst by Cię wyrzucić).
Jak zalezy Ci na nazwie domeny to sprawdź jeszcze inne rozszerzenia - przeciez jest ich wiele, a nie tylko .pl, .net, .org.

demon_1
11-08-2012, 14:55
Nie zostawaj przy .tk !!! i nazwy też za bardzo nie zmieniaj. Spróbuj z "e" przed nazwą lub
"e-" względnie dodaj sobie jakąś cyfrę po nazwie. Wszystko jest uzależnione od gatunku/kategorii wyświetlanej strony.

Azot
11-08-2012, 15:33
Przekonaliście mnie i jeszcze jedno pytanie...
lepiej mi jest zostać przy 000webhoście (darmowe konto z właną .pl domeną) - Domena mnie wyniesie 30zł - rejestracja, 35zł - przedłużenie na kolejny rok czy..
wziąć hosting + domena w pakiecie za 10zł - za miesiąc? Od razu zaznaczam że ma to być mała strona góra 100/200 zarejestrowanych.. nie więcej....

5721

Pozdrawiam

demon_1
11-08-2012, 16:22
Człeku! "Tanie mięso psy jedzą!" Kup konto na serwerze profesjonalnym (odradzam: home.pl) i domenę kup z jak najtańszym przedłużeniem po roku (57 czy też 8 zł przedłużenie na najtanszedomeny.pl). 000webhost wywala reklamy i co jakiś czas kasuje strony. Z polecenia na vel.pl masz 2 GB miejsca i panel Konfiguracja PHP miejsca za 60 zeta rocznie.

Na darmowym serwerze ograniczenia i reklamy i................jest do d....py!

Bralin
11-08-2012, 16:48
Hosting zalezy od typu strony i od ruchu na niej - nikt Ci w ciemno nie doradzi, czy taki a taki hosting wystarczy czy nie. Sądząc po skrajnej niechęci do wydawania pieniędzy nie jest to zasobnożerny serwis i hosting za 30 zł na rok Ci wystarczy. A jak Ci bardzo zalezy na kasie to weź sobie kup domenę regionalną i będziesz miał tanią a jednak własną. Najlepiej jeszcze IDN (z polskimi znakami), bo te u większości rejestratorów są jeszcze tańsze. Np w aftermarket.pl (http://www.aftermarket.pl/index.php?a=21659) masz rejestrację domeny IDN regionalnej za 4 zł, a odnowienie po roku za 5 zł.

sunpietro
11-08-2012, 19:54
dobrym pomysłem może być netmark.pl
Sam posiadam tam kilka hostingów i nie narzekam ;)

Azot
12-08-2012, 14:35
Człeku! "Tanie mięso psy jedzą!" Kup konto na serwerze profesjonalnym (odradzam: home.pl) i domenę kup z jak najtańszym przedłużeniem po roku (57 czy też 8 zł przedłużenie na najtanszedomeny.pl). 000webhost wywala reklamy i co jakiś czas kasuje strony. Z polecenia na vel.pl masz 2 GB miejsca i panel Konfiguracja PHP miejsca za 60 zeta rocznie.

Na darmowym serwerze ograniczenia i reklamy i................jest do d....py!

Nie zawsze tanie jest gorsze... od 2 lat posiadam inną stronę na 000webhoście i żadnych reklam nie ma a z kasowaniem stron się nie spotkałem (z wyjątkiem tych których nikt nie odwiedzał w ciągu 90 dni)


Sądząc po skrajnej niechęci do wydawania pieniędzy nie jest to zasobnożerny serwis i hosting za 30 zł na rok Ci wystarczy. A jak Ci bardzo zalezy na kasie to weź sobie kup domenę regionalną i będziesz miał tanią a jednak własną. Najlepiej jeszcze IDN (z polskimi znakami), bo te u większości rejestratorów są jeszcze tańsze. Np w aftermarket.pl masz rejestrację domeny IDN regionalnej za 4 zł, a odnowienie po roku za 5 zł.
Uważam że jeśli strona nie ma być nastawiona na zarabianie pieniędzy i nie przewiduje z niej tego typu korzyści to nie widzę sensu ładować w nią kasy jeśli nie jest to konieczne.

A co do domeny... to wypatrzyłem na ovh promocje za 25zł na rok a przedłużenie 35zł i chyba tą ofertę wybiorę
A co do hostingu... zostanę przy 000webhost jako darmowy użytkownik i podepnę swoją domenę.. transfer 25Gb i 1,5Gb miejsca na dysku mi wystarczy...


Dziękuje za odpowiedzi
Pozdrawiam

kasia25
13-08-2012, 10:51
Z doświadczenia wiem, iż podstawą sukcesu każdego projektu internetowego jest dobry pomysł + domena.

Jak to toś kiedyś trafnie określił: dobry adres WWW jest jak lokalizacja firmy w centrum miasta ;)

Lepiej wydać troszkę więcej $ na adres, niż później tracić ruch na rzecz innych stron.
Dlatego też nigdy nie uznawałam domen z 24, e- , e, i, i-, 365... oraz myślnikiem.
Podobnie jak innych rozszerzeń ( wyłącznie .pl ), na przekierowanie ewentualnie .com oraz wersja IDN.

Swojego czasu 1&1 miało promocje hostin na 2 lata za free, jednak nie było możliwości podpinania domen zewenętrznych ( początkowo, nie wiem czy się nie zmieniło ).

Na małe pojekty / mini site korzystam z hostingu AM.
Sama rejestracja domen .pl kosztuje mnie 12 PLN, zaś przedłużenie 42 PLN.

Bardzo fajnie wypada też sytuacja w premium.pl

Azot
15-08-2012, 15:14
Jeszcze takie małe pytanko, apropos tego co poruszyła kasia25, czy domena pl. IDN (wykorzystująca polskie znaki) jest dobra alternatywą dla zwykłej .pl jeśli nazwa jest zajęta? Oczywiście zdaje sobie sprawę że wpisanie jej w innych krajach niż polska np: róża.pl jest nie możliwe, ale spójrzmy w prawdzie w oczy... kto dziś wchodzi na strony wpisując ich adres? Większość opiera się na słowach kluczowych Googla.

PeFik
15-08-2012, 17:04
1) Nie ma sensu kupować domen z polskimi znakami, mimo wielkich nadziei nie przyjęły się.
2) Domena darmowa - dziś jest - jutro nie, i co im zrobisz!

Azot
15-08-2012, 17:15
To co byście zrobili na moim miejscu... strona nazywa się Radiator... i obecnie (przejściowo) jest na domenie darmowej .tk, planuje ją przenieść na płatną domenę lecz .pl, net, org , com są już zajęte? jak to rozwiązać?

PeFik
15-08-2012, 17:29
dopisać coś do nazwy domeny, albo poszukać innej domeny .info, .com.pl - w zalezności od charakteru strony.

deviapps
15-08-2012, 17:31
może co.pl za 25zł?

MuHeron
16-08-2012, 20:39
To co byście zrobili na moim miejscu... strona nazywa się Radiator... i obecnie (przejściowo) jest na domenie darmowej .tk, planuje ją przenieść na płatną domenę lecz .pl, net, org , com są już zajęte? jak to rozwiązać?
- Szybka weryfikacja ... i masz do wyboru : org.pl, biz.pl i info.pl ... org.pl jest ciekawe :)
- Polskich znaków w domenie unikaj jak ognia
- Darmowe domeny są ciekawe ... ale tylko jeśli planujesz coś tymczasowego (zniknie i zostaniesz z niczym)

demon_1
16-08-2012, 22:36
Info, net, biz, żle są widziane przez Google w porównaniu z "gołymi" PL-kami. Zrób tak jak Ci proponuje Wyga:) PeFik, dopisz "coś" za lub przed nazwą domeny. Pisałem już o tym. Darmowe można delikatnie mówiąc pominąć...

Twoja domena to: Radiator jak sam piszesz. Chyba, że zmień nazwę bo Radiator - to zwyczajowa nazwa elementu odprowadzającego ciepło do atmosfery w układzie chłodzenia silnika spalinowego (http://www.zgapa.pl/zgapedia/Radiator.html). Równie dobrze możesz sobie nazwać domęnę: Tłumik, Rura, Wydech lub Komin... :D

Sorki za żart.

Z tego co widzę takie są wolne:





Domena
Status

Rejestracja

Odnowienie






http://najtanszedomeny.pl/app/webroot/img/home/greendot.png
eradiator.pl
Domena jest wolna. Dodaj do koszyka !
9,90 zł
59,00 zł





http://najtanszedomeny.pl/app/webroot/img/home/greendot.png
e-radiator.pl
Domena jest wolna. Dodaj do koszyka !
9,90 zł
59,00 zł





http://najtanszedomeny.pl/app/webroot/img/home/greendot.png
radiator24.pl
Domena jest wolna. Dodaj do koszyka !
9,90 zł
59,00 zł



Widać, żeś zielony w temacie i chyba kasy chyba też nie masz.

P.S
domeny i ceny z: najtanszedomeny.pl

Azot
20-08-2012, 14:45
Jeszcze zostaje mi jedna alternatywna nazwa lecz jest tylko dostępna w domenie .eu i .net czy ma znaczenie którą wybiorę? Czy .eu też nie bardzo się przyjęła?

Pozdrawiam

PeFik
20-08-2012, 22:34
.eu - bardzo się przyjęła, ale jak twój biznesik będzie tylko nad Odrą lub Wisłą i tylko po polsku, to taka domena będzie po prostu tylko śmieszna.

.net - powinna być ok

Krakers89
10-11-2012, 23:57
Mysle, ze najlepiej jest pakowac w chocby juz w najtansze ale platne hostingi domen. Roznica w uzytkowaniu jest driametrialnie duza! Dobra propozycja i nie droga a zapewniajaca juz zadowalajace standardy jest propozycja czeskiej firmy quicksnake.pl/ . Placimy mala stawke za abonament roczny a mamy mozliwosc otrzymania wymarzonej strony internetowej.

Azot
16-12-2012, 14:36
Wybrałem jednak domene .eu za 9.99 za rejestracje i 29.99 za odnowienie za rok.

Pzdr

patrycja89
29-12-2012, 15:02
Jak nacieplej polecam zakup platnego hostingu dla wlasnego dobra. Rynek jest bogaty ceny tez dla kazdego odpowiednie sie znajda. Wygoda i jakosc w funkcjionowaniu miedzy platnym a darmowym jest znaczaca. Chocby to ze nie jestesmy zawalani przez te pstrokate reklamy. Osobiscie polecam czeska firme quicksnake.pl/ . cena roczna za hosting zamyka sie w 40 zł oraz maja mozliwosc rejestracji tanio domen regionalnych, ktore robia sie corazto popularniejsze.

kasiak12
05-02-2013, 12:48
raczej jest dobra. ale lepiej zrobic inna nazwe bo pozniej mozesz miec problemy jesli tej nazwy ktos uzywa...

karolasz12
05-02-2013, 14:20
no ja tez bym tak zrobila...

redi807
12-02-2013, 16:16
tylko płatne hostingi i domeny, kupisz darmowe = w każdej chwili możesz stracić, tutaj szkoda oszczędzać szczególnie, że ceny nie są kosmiczne:) (http://www.relaks-materace.com.pl/kieszeniowe)