PDA

Zobacz pełną wersję : FireBug i DragonFly mnie okłamują



czarnafarba
11-08-2012, 21:12
Mogę edytować tylko w przeglądarce z użyciem FireBug'a a jak chce wprowadzić te zmiany to... nawet ich nie da się znaleźć w pliku.

Jak mam pracować skoro nic się nie zgadza bo komputer mnie okłamuje? Odnajduje coś w kodzie czy to za pomocą DragonFly'a czy FireBug'a (efekt ten sam na obu). Zmieniam dzięki temu dodatkowi w przeglądarce kolor i widzę zmiany na żywo. Wnioskuję - Aha, czyli w tej lini ten kolor odpowiada za kolor czcionki, no to zmienię sobie go w kodzie. Patrzę gdzie szukać, plik "style.css" i lina numer 50.
Udaję się więc do tego pliku. A w linii 50 nie ma nic takiego!
No to myślę, wpiszę sobie w wyszukiwarce, wpisuję kolor jaki pokazał mi FireBug by go donaleźć - nie odnajduje! Szok! W ogóle nie ma takiego koloru w całym kodzie. Wgrywam ten plik na serwer, podmieniam, patrzę znowu do FireBug'a - jest. Na pewno, widzę, pokazuje mi, istnieje!
No to ściągam z serwera, patrzę do kodu, wyszukuję przez wyszukiwarkę i nie ma go w całym kodzie.
TO JAK TO JEST MOŻLIWE?!
Strona dostaje inny kod jak jest w sieci (wzięty nie wiadomo więc skąd) a jak pobiorę ten element na dysk by go edytować i zajrzę do kodu to nie ma tych elementów.

http://img716.imageshack.us/img716/6464/screenqf.png <----------- TEN OBRAZEK WSZYSTKO POKAZUJE

No mówię, że z serwera ściągają mi się pliki w kodzie których widać wprowadzone przeze mnie zmiany. Czyli ma działać. Ale jak ta strona jest w sieci to jakby zyskiwała znowu swój kod. To jest niemożliwe.
Oczywiście odświeżałem stronę, czyszcząc pamięć podręczną. Sprawdzałem nawet na innej przeglądarce i jest to samo. To jest niemożliwe.

No to jak ja mam cokolwiek zrobić? Rozumiem gdybym przeglądał inny plik, ale pobrałem go z serwera dla pewności, dla pewności też nie szukałem na oko tylko przez wyszukwiarkę. I nie da się odnaleźć koloru jaki pokazuje się na stronie. Dlaczego?

PeFik
11-08-2012, 21:32
Nie wiem, czy mam płakać czy sie śmiać. Sugeruje sie przekwalifikować, bo wciąż ci rzucają kłody pod nogi, jak nie CMS, to dodatki do przeglądarki.

Gall Anonim
11-08-2012, 21:41
@czarnafarba
okulista się kłania :-)

czarnafarba
11-08-2012, 21:49
Okulista się kłania? Chciałeś mi tym komentarzem zwrócić uwagę na jakąś pominiętą treść?

Na jaką? Może na to...
W 53 (a nie w 50 jak pokazano po lewej - być może o to Ci chodziło, ale to i tak błąd DragonFly'a) linijce jest kolor 3E3E3E a nie jak podał DragonFLy 353535. Odróżniacie "E" od "5"?

Bo co innego? Właściwy plik ze stylami skopiowany, a w nim nie ma tych rzeczy. A w przeglądarce są.


PS
Wiem, że rzucają mi kłody pod nogi.
Przecież sam widzisz że po lewej pisze jak byk, linia 50. A w kodzie w tej linii nic nie ma, poniżej jej też nic nie ma.
A plik jest na pewno właściwy - sprawdzałem. Zresztą widać to na screenie. Do właściwego miejsca też go wgrywam.

czarnafarba
11-08-2012, 23:12
Chyba rozwiązałem problem. Jezus, przepraszam Was, że tak strasznie zaśmiecam forum :hmm:

zwiastun
11-08-2012, 23:43
I dlatego, z przykrością, przez najbliższy tydzień będziesz je mógł jedynie przeglądać.