PDA

Zobacz pełną wersję : Aktualizacja z 1.5.14 do 1.5.26



greggor78
13-08-2012, 14:41
Witam
Od pewnego czasu zajmuję się stroną w wersji 1.5.14. Okazało się jednak, że pojawiły się problemy z jej kompatybilnością z najnowszą wersją PHP stosowaną przez admina serwera. Admin poprosił o zaktualizowanie do wersji 1.5.26. Przyznam, że nigdy tego nie robiłem, więc podszedłem do tematu ostrożnie. Aby upewnić się, że z instalacją wszystko jest ok. ściągnąłem ją i odpaliłem na innym serwerze (wszystko jest dobrze). Poczytałem, że najpierw należy przetestować aktualizację na kopii, więc wgrałem pliki z pakietu aktualizacyjnego przez FTP bezpośrednio do katalogu z kopią strony i kazałem dotychczasowe zastąpić. Strona zniknęła. Co zrobiłem źle ?
Dodam, że paczka aktualizaująca nosi tytuł: "Joomla_1.5.0_to_1.5.26-Stable-Patch_Package", a aktualizowana wersja to 1.5.14. CZy wgrałem złą paczkę, a może samo wgranie rozpakowanych plików paczki do katalogu ze stroną było błędne?
Proszę o pomoc

zwiastun
13-08-2012, 16:34
Za mało informacji?
Co znaczy: strona zniknęła? Nic się nie pojawia? Żaden komunikat? Także po włączeniu wyświetlania błędów na serwerze? Czy można się zalogować na zaplecze?

greggor78
13-08-2012, 16:53
po wpisaniu adresu do przeglądarki nic nie widać, tylko białe tło. na zaplecze też nie mogę się zalogować. Widok dokładnie taki sam.
Czy dobrą paczkę dobrałem?
Wgranie paczki faktycznie polega na przekopiowaniu "na żywca" plików tak by zastąpiły te stare?

zwiastun
13-08-2012, 17:00
Dokładnie tak. Możesz też pobrać najnowszy pakiet Joomla! i przekopiować wszystkie pliki z wyjątkiem katalogu installation.
Najlepiej testować na własnym lokalnym serwerze stworzonym np. za pomocą programu JAMP

greggor78
13-08-2012, 17:07
Ja spakowałem stronę poprzez Akeeba i rozpakowałem ją w nowej identycznej wersji instalacji na tym samym serwerze łącząc z tą samą bazą danych, zmieniając tylko przedrostek i na niej próbuję dokonać aktualizacji z efektem j.w.
Co mogłem zrobić źle, że taki jest efekt?
Dokładnie to samo zrobiłem na innym serwerze, podpinając do innej bazy, strona odpaliła, ale po aktualizacji stało się to samo.
Wiem, że robiąc aktualizację mogłem coś zepsuć, dlatego winy szukam u siebie, ale nie wiem w którym momencie mogłem coś zawalić

zwiastun
13-08-2012, 18:18
Nie sposób odpowiedzieć "z fusów".
Sprawdź, czy przypadkiem nie masz plików błędów w katalogu /logs. Pobierz logi serwera i sprawdź, czy nie ma w nich informacji o błędach.

Skoro już masz kopię zrobioną Akeeba Backup, to czemu nie przetestujesz lokalnie na JAMPie?

greggor78
13-08-2012, 19:51
póki co usunąłem całą kopię i spróbuję dziś zrobić całość od nowa. A co do JAMPa to wydawało mi się, że lepiej będzie przetestować tą stronę w warunkach identycznych od tych w których znajduje się obecnie oryginał.
A tak przy okazji. Czy to możliwe, żeby najnowsze PHP gryzło się z wersją 1.5.14, czy tylko admin mi ściemnia?

zwiastun
13-08-2012, 22:10
możliwe :) i admin ma świętą rację, że wymógł aktualizację!

pietasz
08-09-2012, 17:10
hey, jestem właśnie przed aktualizacją do wersji 1.5.26 i zamierzałem zrobić wszystko tak samo jak ty i domyślam się, że też będę miał problemy... doszedłeś do tego co zrobiłeś źle??