PDA

Zobacz pełną wersję : upgrade joomla



Boncia
06-01-2007, 21:39
Witam,
miałam problemy z logowaniem uzytkowników i zakładaniem nowych kont na w witrynie oraz z dostępem w panelu administracyjnym do kont użytkowników, nadpisałam więc nowa wesją 1.0.12 PL, pomijając plik konfiguaracyjny. Obecnie, po wykonaniau tego zadania i wejściu na "informacje o systemie" ten krzyczy mi nastepująco:


Następujące ustawienia PHP na serwerze nie są optymalne ze względów bezpieczeństwa i zalecana jest ich zmiana:

Zmienna PHP register_globals ustawiona jest ’ON’ zamiast ’OFF’
Gdy natomiast usiłuję wejść na "Konfigurację witryny" odsyła mnie na Berdyczów. Co mu może dolegać i jak przekonać go do współpracy?

stone
06-01-2007, 23:47
register_globals ustawione na ON znacznie ułatwia włamanie na Twoja stroną w przypadku gdy masz zainstalowane wrażliwe dodatki a takich nie brakuje

Co do Twoich problemów jakiem masz dodatki postalowane?

Boncia
07-01-2007, 18:55
chodzi o dodatki zainstalowane, czy opublikowane?
opublikowanych mam kilka:

wczytaj pozycje modułów
bez edytora wys/wig
edytor wys/wig tinymce
wszystkie wyszukiwanianatomiast zainstalowanych całe multum.
A właściwie jakie to ma znaczenie, jakie mam dodatki. Najgorsze jest to, ze nie mogę zmienieć tego ustawienia... czy jest jakiś inny sposób, niż przez wejście na konfigurację witryny? Tak w ogóle, to niezależnie od tej potencjalnej zmiany przydałby mi się dostęp...
:confused: jak go uzyskać?

stone
07-01-2007, 23:01
Ten komunikat to tylko informacja i nie ma wpływu na Twój problem. A co dokładnie masz namyśli z tym odsyłaniem przy wejściu w konfigurację, co dokłanie się dzieje?

Boncia
08-01-2007, 00:41
prawdopodobnie nie znajduje adresu docelowego i przełacza mnie na serwis, z którego usług korzystam - gdzie mam powieszony serwis

stone
08-01-2007, 08:00
Coś dziwnego. Czy możesz jeszcze nadpisać pliki wersją 1.0.11 i zobaczyć czy to pomoże?

Boncia
09-01-2007, 23:59
nadpisałam i nic... mam teraz dwa pliki configuration, jeden z rozszerzeniem php, a drugi php-dist. Próbowałam na zmianę zmieniac im nazwy i testowałam zachowanie, ale nie zauważyłam żadnego wpływu

Boncia
13-01-2007, 19:44
dodatkowo podczas tworzenia konta użytkownika, system nie przesyła linka uaktywnijącego na podany adres e-mail i konto wisi nieaktywne. Co z tym mozna zrobić?
Obecnie sama, jako administrator aktywizuję konta, ale nie działają awatary i użytkownik sam nie może edytowac swojego konta (tzn. teoretycznie może wprowadzic nowe dane, ale to sie nie zapisuje).
Podczas próby wysłania wiadomości do kantaktu zamieszczonego na stronie wiadomośc też nie dociera.

Boncia
13-01-2007, 20:12
Mam tak dużo problemów z tą joomlą, ze zastanawiam się co trzeba zrobić, aby zacząć instalacje od nowa i nie utracić dotychczas wpisanych danych. jesli usune wszyskie zbiory i katalogi, a następnie wszystko od nowa wgram i zainstaluję, to nowozainstalowany system znajdzie w bazie danych wszystko, co do tej pory zrobiłam?
Na innym zserwerze mam CMSa na Mambo i tam wszystko śmiga, tyle, że jest po angielsku i dużo jest pracy z polonizacją.

stone
13-01-2007, 21:43
możesz dać mi na PW dostęp do admina, jutro w wolnej chwili spojrzę jak to wygląda