PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny problem z s5 Horizontal Accordion



drobny2992
15-08-2012, 14:42
Witam

Zainstalowałem dzisiaj dodatek, którego przez ostatnie 5 dni szukałem :D ale mam problem ponieważ niby wszystko ustawiłem tak jak jest napisane na stronie producenta ale wyświetla mi się taki komunikat:



The current width setting of the S5 Horizontal Accordion module is set too small. The amount of slides published to ths module will not fit in a width of px. You must increase this width in the module's backend or reduce the amount of slides.

Szukałem w Internecie i nic nie znalazłem na ten temat. Próbowałem sam pozmieniać wielkości i nic. Może Wy wiecie o co biega?

Jdwind
15-08-2012, 14:43
A próbowałeś przetłumaczyć komunikat?

drobny2992
15-08-2012, 14:45
No tak i jest że mam za małe wielkości ale nie wiem za bardzo gdzie to pozmieniać

Jdwind
15-08-2012, 15:29
Ja też nie wiem, bo demo na ich stronie (http://www.shape5.com/demo/aurora_dawn/index.php?option=com_content&view=article&id=184&Itemid=220) działa, a Ty linka do swojej nie zechciałeś podać.

drobny2992
15-08-2012, 15:34
Myślałem że wiesz ale nie chcesz powiedzieć :P oto link do strony: http://medycyna-wschodnia.com.pl/
Pamiętam ,że kiedyś ustawiałem ten dodatek i działał więc ogólnie on działa ale nie wiem co z tą szerokością...

Karol99
15-08-2012, 18:03
Szerokość modułu ustawiona na zapleczu S5 Horizontal Accordion jest zbyt mała - moduły wstawione do niego nie zmieszczą się. Musisz albo zwiększyć szerokość, albo zmniejszyć liczbę modułów.

drobny2992
15-08-2012, 19:58
Tyle to ja wiem tylko nie mam pojęcia gdzie to zmienić bo zmieniłem już prawie wszystko i nadal nic...

Jdwind
15-08-2012, 20:11
Powiem szczerze, że nie działa Ci on, bo... go tam nie ma? Podałeś link do strony, na której nijak nie mogę znaleźć tego modułu.

drobny2992
15-08-2012, 20:34
Bo go wyłączyłem. Szczerze mówiąc ja się poddałem. Jak chcesz to mogę ten moduł włączyć. Szukam innego alternatywnego...

Jdwind
15-08-2012, 20:50
Włącz i powiedz jeszcze, co dokładniej chcesz osiągnąć? Musi to być accordion poziomy? Bo jeśli chodzi o ładowanie modułów do jednego modułu, dobrze sprawdza się też ten moduł (http://demo.joomshaper.com/extensions/free-extensions/sp-tab.html), tyle że to nie accordion.

- - - Updated - - -

No i masz komunikat:

The S5 Horizontal Accordion module allows you to publish up to 10 modules of any kind into slides. Modules must be published to the following positions, s5_ha_1, s5_ha_2, s5_ha_3, etc. up to s5_ha_10. If you are using this template these module positions already exist, if you are using a different template then you will need to add these positions to your template by completing the following steps: 1. Edit the following file: templates/your_template/templateDetails.xml 2. Towards the bottom of the file you will find a section that begins with: 3. Under the section of the file add the following positions: s5_ha_1 s5_ha_2 s5_ha_3 s5_ha_4 s5_ha_5 s5_ha_6 s5_ha_7 s5_ha_8 s5_ha_9 s5_ha_10 4. Save the file and these positions will not be available to publish to in the backend of any module. 5. Publish the S5 Horizontal Accordion module to any page and position on your site that you desire. 6. Publish any module that you wish to the s5_ha_x positions that you created above. Publish them to all pages. Modules must be in order, example: if s5_ha_3 is present then s5_ha_2, s5_ha_1 must also be present. If modules are published out of order an error message will show on the frontend of the site. The slides will not show until a module is published to the associated slide. 7. Finally edit any parameters desired in the backend of the S5 Horizontal Accordion module such as height, width, speed, etc. and be sure to change the slide's titles in the backend as well.
Masz zrobioną którąś z tych pozycji modułu w templatce?

drobny2992
15-08-2012, 20:50
Włączyłem. Chcę osiągnąć na podstawie tego dodatku fajny baner, w którym dodam 4 artykuły. Raczej musiałby być właśnie accordion. Ale przeglądam również i slideshow. Ale fajnieby było jakby się ten dodatek uruchomił :D

Jak chcesz to mogę Ci wysłać pliki css i php tego dodatku

Jdwind
15-08-2012, 20:57
No ale widzisz, co masz napisane?:

Modules must be published to the following positions, s5_ha_1, s5_ha_2, s5_ha_3, etc. up to s5_ha_10. If you are using this template these module positions already exist, if you are using a different template then you will need to add these positions to your template by completing the following steps:...

drobny2992
15-08-2012, 20:59
To jest tekst ze strony s5. Dodałem go tam podczas instalacji modułu. Zaraz usunę. Tekst z błędem jest wyżej

Jdwind
15-08-2012, 22:09
Dobrze, ale ja się Ciebie pytam, czy rozumiesz, co oni napisali? Za tłumaczem:

Moduły muszą być publikowane w następujących pozycjach, s5_ha_1 i s5_ha_2 i s5_ha_3 itp. do s5_ha_10. Jeśli korzystasz z tego szablonu pozycje te moduły już istnieje, jeśli używasz innego szablonu następnie trzeba będzie dodać te pozycje do szablonu, wykonując następujące kroki:
Nie wiem, czy to ważne, ale skoro napisali... A ja u Ciebie na stronie http://medycyna-wschodnia.com.pl/?tp=1 nie widzę takiej pozycji.

drobny2992
16-08-2012, 15:57
Ich nie ma bo dodaje się je do pliku templatedetails.xml w sekcji <position>. Później tekst, który ma się znajdować w tym sliderze dodaje się jako moduł własny kod html i zapisuje się go w pozycji s5_ha_1 i s5_ha_2 i s5_ha_3 itp. A moduł tego dodatku ma być na pozycji z templatki. W moim przypadku pozycja nazywa się slider.

Jdwind
16-08-2012, 21:49
Pozycje w templatce nie tylko dodaje się w pliku templateDetails.xml, także w index.php. Slider trzeba umieścić w którejś z podanych pozycji. Jeżeli tak pisze twórca dodatku, to widocznie jego działanie uzależnione jest od tego. Więc najpierw zrób tak, jak to opisano a później ewentualnie szukaj rozwiązania problemu.

drobny2992
17-08-2012, 17:15
Temat do zamknięcia. Przyczyną była wersja Joomla. Zmiana szerokości tego modułu jest w opcjach dodatku. W Joomla 2,5 się to nie wyświetla i nie idzie nic zrobić. Zainstalowałem Joomlę 1.5.26 i śmiga. Dzięki Jdwind za chęć pomocy :up:

Jdwind
17-08-2012, 20:29
Powiem Ci, że kombinujesz jak, nie przymierzając, koń pod górę. Jakoś wcześniej nie zauważyłem, że ten dodatek jest płatny, masz więc pełne wsparcie od jego twórcy (-ów). Zmieniać wersję Joomla z powodu jednego dodatku, który notabene jest dostępny w wersji dla najnowszej, jest niezupełnie poważne. Napisz do nich i powiedz jaki masz problem. Zapłaciłeś - masz wsparcie.