PDA

Zobacz pełną wersję : Bardzo dziwny problem z joomla 1.5



bowman007
15-08-2012, 18:34
Witam,
Drugi raz zabieram się za robienie strony przy pomocy Joomla i drugi raz spotyka mnie ten sam problem. Nie wiem jak sobie z nim poradzić, co więcej mam nawet problem z określeniem co to za problem. Dlatego na koniec wrzucę zdjęcie. Dodałem sekcję, katalogi, zabrałem się za tworzenie menu, gdy połączyłem moduł z jedną z sekcji, ku mojemu zdziwieniu w projektancie pozycji menu nie jest widoczna żadna pozycja, choć w projektancie jest 1 opublikowany. Gdzie? skoro po kliknięciu na pozycję menu wyświetla się pusta lista. Co więcej w narzędzia/moduły zniknęła możliwość zaznaczania modułów, odhaczania włączonego/wyłączonego oraz dostępu. Wykluczam możliwość grzebania na moim koncie, bo stało się to w czasie mojej pracy, co więcej dopiero co zacząłem tworzyć stronę. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Zawsze staram się sam rozwiązywać problemy, ale tutaj nic mi nie przychodzi do głowy. Z góry dziękuje za pomoc.
ps na zdjęciu jest po lewej jak jest, a po prawej jak być powinno i jak było jeszcze kilka chwil temu.

zwiastun
15-08-2012, 18:56
Daj komuś dostęp do zaplecza, bo z Twojego opisu nie sposób nawet wywnioskować, co się właściwie dzieje

bowman007
15-08-2012, 19:05
Może wrzucę większe zdjęcie z zaznaczonymi pozycjami, które zniknęły.

zwiastun
15-08-2012, 19:17
Gdzie to instaluejsz? W jakim środowisku? Dane środowiska? Tu naprawdę nie ma jasnowidzów.

bowman007
15-08-2012, 19:27
Instaluję na serwerach firmy ALTe http://alte.pl/serwery/parametry.php. Dwa dni działało i naglę przestało.

zwiastun
15-08-2012, 19:47
Na stronie, którą podałeś, nie ma żadnych istotnych informacji o ustawieniach serwera.

Gall Anonim
15-08-2012, 23:02
Ja mam inne pytanie - czemu Joomla 1.5?

bowman007
16-08-2012, 01:10
Potrzebowałem zrobić w 72 h stronę, że to nie jest w ogóle moja działka uznałem, że na początku wesprę się jakąś literaturą. Pierwsza pozycja u mnie w domu, która miała na okładce magiczne www to książka o joomla 1.5. W jeden dzień ją przeczytałem, w drugi na krasnalu poćwiczyłem/ w sumie zrobiłem prawie wszystko co chciałem, a w trzeci miałem to przenieść na serwer, ale miałem/mam problem z przerzuceniem baz danych. Też głupi problem, ale uznałem, że zamiast teraz rozkminiać znowu inną działkę szybciej będzie zrobić to od nowa, a że miałem już w głowie kilka poprawek nie było sensu się tym zajmować. Niestety nie przewidziałem, że w połowie roboty zniknie mi połowa opcji, że niektóre przestaną być dostępne :/ Pokazałem to znajomemu, który specjalizuję się w robieniu stron i powiedział, że pierwszy raz widzi takie coś ( chodzi o to ostatnie przeze mnie wrzucone zdjęcie), więc postanowiłem poszukać rady na forum :) Oto cała historia.