PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o ścieżkę obrazków?



kris
07-01-2007, 01:25
Czy jest możliwość, aby PonyGallery wyświetlał obrazki z innych serwerów?
Pytam ponieważ sam do tego nie doszedłem. Oczywiście zmieniłem ścieżkę do obrazków oraz atrybuty folderu, lecz to kompletnie nic nie dało. Nadal wyskakuje komunikat, że podana ścieżka jest niezapisywalna.

Domyślam się , że problem tkwi w kodzie tak więc proszę, aby ktoś podpowiedział mi w czym mam poszperać. Z góry dziękuję.

kris
21-01-2007, 18:14
Pytam ponownie: czy jest możliwość, aby PonyGallery wyświetlał obrazki z innych serwerów niż pierwotny? Jeżeli nie, to jaki komponent galerii mógłby temu sprostać. Proszę o odpowiedź.

barti101
22-01-2007, 00:18
Ten sam problem

babik
01-02-2007, 15:55
Ja się przyłączam również z tym samym pytaniem :)

cominher
27-04-2007, 14:37
Ja się przyłączam również z tym samym pytaniem :)
i ja też

dippaolo
09-08-2008, 22:15
I ja również się przyłączam :)

Mam darmowy serwerek w firmie, ale na nim niema ani bazy MySQL ani PHP więc Joomla jest na płatnym i zlicza transfer. Firmowy serwerek mam bez ograniczeń więc można by tam umieścić pliki z galerii :)

inkos
10-08-2008, 01:19
Przepraszam ale o co Ci dippaolo chodzi bo nie idzie zrozumieć twojego posta.

dippaolo
10-08-2008, 11:22
Przepraszam ale o co Ci dippaolo chodzi bo nie idzie zrozumieć twojego posta.


W ustawieniach Ponygallery w zakładce "Ustawienia Ogólne" mamy możliwość wpisania ścieżki gdzie mają być zapisywane obrazy. I chodzi o to, czy można wpisać ścieżkę do zewnętrznego serwera (np. serwer ftp), który jest np. darmowy i nie zlicza transferu.

Jeżeli tak, to jakie powinien spełniać warunki darmowy serwer aby współgrał z PonyGalery? Jeżeli się nie da tego z tą galerią, to może są inne, które to potrafią?

kurtz
10-08-2008, 11:53
przede wszystkim powinien w umowie z użytkownikiem mieć klauzulę, że może być wykorzystywany do składowania plików ... żaden free hosting tego nie ma, wręcz przeciwnie, nakłada na takiego delikwenta pewnego rodzaju kary.

znam co najmniej jeden stabilny dodatek galerii współpracujący z remote serwerem... a jest ich dokładnie 2 !

odsyłam do globalnych zasobów joomla!

inkos
10-08-2008, 13:25
Jeżeli tak, to jakie powinien spełniać warunki darmowy serwer ...
Z pewnoscia umozliwiac hotlinkowanie materialow umieszczonych na tym serwerze.