PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zmienić kolejność kategorii?



mrugas
07-01-2007, 03:32
Witam,

W jaki sposób można zmienić kolejność Kategorii wyświetlaną w Category Manager z wartością w polu Order 1?

pm

stone
07-01-2007, 22:26
Wpisujesz cyfry tak jak Ci pasuje kolejnośc a potem klikasz na dyskietę powyżej tej kolumny

mrugas
07-01-2007, 22:47
Witam,

No wpisanie różnych numerów niestety nie działa. W ten sposób mogę zmienić kolejność różnych kategorii w obrębie jednej sekcji, ale już nie mogę zmienić by kategoria X z sekcji A, była prezentowana poniżej kategorii Y z sekcji B. Załóżmy dla uproszczenia, że sekcja A i B mają tylko po jednej kategorii i że w polu Order obie mają 1.

Innymi słowy w 'Category menager' w kolumnie "Order" mam wiele kategorii z przypisanym numerem 1, i teraz chodzi mi właśnie o manipulowanie ich kolejnością. Wpisanie czegokolwiek w pole kolumny Order i tak daje po Save tą samą kolejność i wszędzie znów jest 1.

Co więcej nie wiem jaka jest logika ustawienia ich przez Joomlę, bo ani nie jest to alfabetycznie, ani data utworzenia...

pm

stone
07-01-2007, 23:16
ok, już wiem o co Ci chodzi, ale tego faktycznie się nie da zrobić. To jedno z ograniczeń tego menadżera, boli zwłaszcza sortowania. Będzie to dopiero uzupełnione w wersji 1.5

mrugas
07-01-2007, 23:21
OK, dzięki za pomoc.

Obszedłem to trochę dookoła sortując po nazwach kategorii i nadając odpowiednie dla oczekiwanej kolejności nazwy. Mało to eleganckie, ale działa.

Pocieszającym jest to, że w wersji 1.5 będzie to usunięte (o ile będzie).

pm