PDA

Zobacz pełną wersję : SEO



ravenpl
18-08-2012, 00:40
Witam,

Od 2 lat pracuje mi stronka ze sklepem oparta na joomli, teraz postanowiłem podzielić sklep i stronke na 2 witryny. I teraz pytanie, google zdazylo mi zaindeksowac stronke, jezeli rozdziele na dwie, indeksowanie zacznie sie od nowa, ale czy musze ponownie dodawac domene do google czy zostawić i po 1-3 miesiacach samo sie zaindeksuje ?

PeFik
18-08-2012, 10:45
Sugeruje dodać nowy adres(y) + nową mapę strony - pomoże, ale i tak musisz dać Googlowi czas i tego nie przeskoczysz, chyba że masz Wujka w USA.

ravenpl
21-08-2012, 18:38
Dzieki za odpowiedź :) mam ostatnie pytanie, co jeżeli mam dwie domeny załozmy: domena.pl i domena2.pl i obie reprezentują taka samą treść tzn. są podlączone pod jedna baze danych i ftp. Zrobiłem tak poniewaz zmieniłem adres strony a stary zostawiłem zeby nie pogubic klientów. Czyli zrobiłem przekierowanie. Czy teraz powinenem dodac obie domeny do google?

PeFik
22-08-2012, 11:18
przekierowanie 301 - i to obowiązkowo, w każdej dobrej książce o tym przeczytasz, że dublująca sie treść źle wpływa na SEO.

ravenpl
25-08-2012, 20:45
Dzięki Pefik, ostatnie pytanie, mam domene i sub domene, na obu są dwie strony, czy mam dodać do google kazdą z osobna? I czy generowac sitemap dla kazdej z nich aby dodac do narzedzi administratora google.