PDA

Zobacz pełną wersję : Katalog tymczasowy PHP jest niezapisywalny przez Joomla!



moskitos
18-08-2012, 00:16
Witam,
Zainstalowałem Joomla 2.5.6 na własnym serwerze postawionym na Debianie. Cała instalacja i spolszczenie przebiegło bez problemów. Moja radość skończyła się gdy chciałem zainstalować nowy szablon. Rozpakowany szablon skopiowałem do katalogu /joomla/template na serwerze. Nie zobaczyłem go jednak w PA Szablony. W ostrzeżeniach znalazłem to:

Katalog tymczasowy PHP jest niezapisywalny przez Joomla! co może powodować problemy podczas próby instalacji rozszerzeń dla Joomla! Jeśli masz problemy podczas próby wczytania rozszerzeń, sprawdź '1', nadaj mu prawa zapisu i zobacz, czy to rozwiąże twoje problemy.

Nie potrafię poradzić sobie z tym problemem. Katalogowi /joomla/temp nadałem prawa 777 i dalej to samo. Czytałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Być może źle szukałem sam już nie wiem. Oczekuję jakiegoś wsparcia bo zaczynam przygodę z Joomla i ekspertem jeszcze nie jestem....

Karol99
18-08-2012, 20:02
Co do katalogu tymczasowego php - musisz pogooglować ws. konfiguracji debiana (to kwestia ustawień apache - zapewne w którymś pliku konfiguracyjnym trzeba podać odpowiednią ścieżkę; poczytaj np. ten wątek (http://www.linuxforums.org/forum/red-hat-fedora-linux/122248-php-directive-upload_tmp_dir.html)).

Natomiast co do szablonu - w j! 2.5.x jest inaczej niż w 1.5.x: nie wystarczy wgrać do katalogu templates. Szablony teraz trzeba albo instalować z użyciem joomlowego instalatora, albo tak jak Ty zrobiłeś, ale potem na zapleczu Rozszerzenia --> Instalacje --> Wykrywanie --> Wykryj i potem Instaluj.

moskitos
18-08-2012, 20:51
Dziękuję za informację. Staram się posuwać do przodu. Nie próżnowałem i szablony zdążyłem rano zainstalować. Właśnie w taki sposób jaki napisałeś i działają. Jednak ten błąd nadal występuje i to mnie niepokoi bo niby działa a jednak wiem, że coś jest nie tak. Oczywiście googlowałem i chyba faktycznie trzeba będzie zabrać się za Debiana. To niestety będę mógł zrobić dopiero po jutrze. Napiszę jak się z tym uporam. Szkoda, że nie znam angielskiego. Jestem już w tym wieku gdzie w szkole uczono mnie rosyjskiego....

Karol99
18-08-2012, 21:15
Znalazłem Ci coś takiego (http://antynet.pl/index.php/2009/08/18/bezpieczny-apache2-plus-mod_security2/) po polsku - szukaj tam upload_tmp_dir . Pamiętaj, żeby potem zrestartować apache z nowymi ustawieniami.

moskitos
18-08-2012, 21:57
Nie dawało mi to spokoju i przetłumaczyłem sobie ten wątek, który podałeś w googlowym tłumaczu. Zacząłem wcześniej robić różne zmiany w php.ini i wywalało mi błędy. Doprowadziłem wszystko do stanu wyjściowego i wpisałem tą linijkę z podanego wątku. Wyobraź sobię, że zadziałało. Nie mam żadnych błędów. Cieszę się. Dziękuję Ci bardzo za naprowadzenie na właściwy tok myślenia. Życzę dobrej nocy.