PDA

Zobacz pełną wersję : Polskie tłumaczenie zaplecza = brak reakcji na kliknięcia (J! 2.5.6.)



keleos
19-08-2012, 16:09
Witam serdecznie,

Przeszukiwałem google oraz szukajkę, ale ciężko mi natrafić na odpowiedź. Raz problem na jednym z forów był poruszany to spotkał się z brakiem odpowiedzi (czerwiec 2012).

Mój problem jest następujący:

Zainstalowałem tłumaczenie do Joomla! 2.5.6.:

Polish Language Pack
pl-PL
2.5.6.1
20 czerwca 2012
Polski Zespół Tłumaczy: Polish Joomla! Centre

i wszystko pięknie wygląda, ale... nie działa.
Mianowicie tłumaczenia są, a i owszem, ale np. kliknięcie na "zapisz", "zapisz i nowy", "zapisz i zamknij" przy tworzeniu artykułów czy pozycji menu nie zwraca żadnego rezultatu - dodaje krzyżyk do adresu i koniec. Nie da się nic dodać, nie da się anulować, trzeba ręcznie adres inny wklepywać w pole adresu by stamtąd wyjść.
W języku angielskim wszystko chodzi jak marzenie, nie ma najmniejszych problemów z funkcjonalnością.
Osobiście nawet wolałbym angielską wersję zaplecza, ale od września przekazuję portal innej osobie i wiem, że ona sobie z angielskim nie poradzi (żaden to zawodowy webmaster, będzie redagować stronę bo mu szef kazał).

Jeżli potrzeba więcej informacji to proszę pytać. W międzyczasie będę jeszcze szukać, ale nie mam juz pomysłu jakich fraz używać by coś znaleźć.

Oczywiście próbowałem przeinstalowywać oraz nadpisywać pliki łumaczeń ręcznie - bezskutecznie.

Problem występuje na: Firefox, Opera, Chrome, Internet Explorer, Maxthon. Z tego tytułu nie winię więc przeglądarki...

Z góry dzięki za pomoc i przepraszam jeśli ten temat był gdzieś poruszany, a nie udało mi się odnaleźć - prosiłbym o link do tematu w takim wypadku.

Pozdrawiam

shadow21
19-08-2012, 16:19
jaki hosting??

keleos
19-08-2012, 16:23
Hmm to jest portal na serwerze miejskim... kiedyś coś administrator wspominał o hostingu na nazwa_pl, ale nie dam sobie ręki uciąć, że akurat to aktualny ich hosting.
W każdym razie na pewno ma przyzwoite parametry, ponieważ na tym samym hostingu stoi portal miasta.

shadow21
19-08-2012, 16:36
Z tego co wiem pl albo neid ziala bo hosting nei spelnia wymagan - tzn nie interpretuje plikow ini. podaj wiecej szcegolow

keleos
19-08-2012, 16:45
Nie lubię cytować samego siebie...

Jeżli potrzeba więcej informacji to proszę pytać
Jeśli zdradzisz o jakie szczegóły Ci chodzi i nie będzie to login i hasło, o które mnie pytałeś na GG, to prawdopodobnie podam, o ile będę wiedział.

shadow21
19-08-2012, 16:52
parametry servera dokladne bo byc mzoe server nie interpretuje ci plikow ini - ale skoro nie chcesz podac dancyh zeby moc ci to ustawic co automatycznie wiaze sie z niemoznoscia zrobienia tego to jak cchesz inaczej to rozwiazać ??

- - - Updated - - -

zreszta sami ludzie ci napsiza to co ja psialem ze potrzeba dostepu do zaplecza storny - mozna zalozyc konto z ograniczonymi uprawneiniami wtedy na takie potrzeby - i wtedy jak jest problem do rozwiazania co wymaga dostepu do zaplecza strony - bo nieraz taki problem wystepuje ze trzeba od strony zaplecza sprawdzic....ale skoro sam odcinasz sobie pomoc to jak ma Ci ktos pomoc ??

keleos
19-08-2012, 16:54
...................................ciach
Po co był ten komentarz? - śmieć na forum?
Pzdr
Gall Anonim

shadow21
19-08-2012, 17:02
aha chyba ze tak :) - ok sprawdz czy wlaczyles jezyk pl i napsiz na gg
to postarams ie jakos naprowadzic dalej .

keleos
19-08-2012, 17:26
Problem rozwiązany. Dziękuję bardzo za pomoc użytkownikowi Shadow21 - obyło się bez podawania haseł ; )

Temat do zamknięcia.

Pozdrawiam

Karol99
19-08-2012, 17:32
To zechciejcie jeszcze podzielić się informacją w czym był problem - ktoś kiedys pewnie będzie takiej informacji szukał

shadow21
19-08-2012, 17:43
Standardowy edytor TinyMCE powodował konflikt - zmiana na JCE pomogła