PDA

Zobacz pełną wersję : Usunięcie stopki komponentu a problemy prawne



rubik
19-08-2012, 19:34
Witam,
Chciałbym na stronie korzystać z komponentu jDownloads. Jednak domyslnie jest stopka, którą usuwa się korzystając z otrzymanego przez autora klucza po dokonaniu dotacji.
Strona ma przynosic zyski z reklam.
W internecie znalazłem wiele sposobów na usunięcie tej stopki....
Czy jeśli ja usunę bez uiszczenia dotacji mogę mieć problemy prawne?
Proszę o pomoc.

Jdwind
19-08-2012, 21:12
Weź się tak dobrze zastanów, co i po co Ty to napisałeś?

deviapps
19-08-2012, 23:03
Nie będziesz miał problemów, bo korzystasz zgodnie z licencją. jDownloads z tego co widzę, jest wydane na gplv2 - czyli możesz modyfikować kod według potrzeb, nie możesz usunąć informacji o autorze w nagłówkach plików źródłowych. Jeżeli jednak w nagłówku pliku, który chcesz zmienić widnieje inna licencja - to nie możesz go ruszyć.
Joomla! jet wydany na gpl v2, która jest wirusowa - wszystkie rozszerzenia powinny być z nią zgodne. Wyjątkiem są tu szablony, które są traktowane jako niezależne dzieło i można je publikować na innych zasadach.
Dotacja jest jednak kluczem do motywacji ulepszania i rozszerzania. Nie będziesz płacił - to dodatki będą coraz gorszej jakości, nie będą kompatybilne z najnowszymi wersjami Joomla! lub ktoś włamie Ci się na stronę. Zawsze możesz dać dotację po pierwszej wypłacie z reklam (tylko nie zapomnij!). Pomyśl sobie wtedy ile Ty byś chciał zarobić za siedzenie po nocach, naukę programowania oraz napisanie takiego dodatku, gdyby ktoś Ci to zlecił - będzie Ci łatwiej płacić ;)
Ja np. kupuję cyklicznie AcyMailing do każdej strony, chociaż wiem, że mógłbym użyć tej samej instalki.

Winnetou
20-08-2012, 07:39
Trochę odbiegając od głównego tematu.
Niedawno wdrażałem JDownloads (1.9.0) i okazało się że po wprowadzeniu blisko 800 kategorii strona ma problemy z otwieraniem - czeka się prawie minutę na załadowanie. Coś jest zchuśtane w kodzie tego skryptu. Tym samym puki co odradzam użycie Jdownloads, chyba że nie przewidujesz dużej ilości kategorii.

PeFik
20-08-2012, 09:07
Dlatego sugeruje wydać kilka $ i kupić porządny i sprawdzony komponent DOCMAN.
A co tyczy stopki, czy wydatek nawet 20-30zł uważasz za duży ? skoro na pizze + colą wydajesz więcej na jednym wyjściu.