PDA

Zobacz pełną wersję : Panel klienta w Joomli



maccossac
20-08-2012, 10:09
Czy, ktoś może orientuje się, czy istnieje jakiś dodatek to Joomli, który pozwoli mieć każdemu z zalogowanych użytkowników mieć dostęp do swojego panelu. Chciał bym, aby każdy z userów, miał dostęp do kilku podstawowych swoich danych, jak dns-y domen, adres do poczty, czy dane do klienta FTP. Chciałbym po prostu aby do każdego z poszczególnych użytkowników, można było przypisać jedną stronę, gdzie będą się znajdować wszystkie te informacje.

PeFik
20-08-2012, 11:48
Możesz za pomocą komponentu typu ACL (kilka jest do wyboru na JED) na ogół te najlepsze są płatne, utworzyć grupy, albo każdemu userowi z osobna przypisać dostęp do określonego artykułu. Szkoda że używasz 1.5, bo musisz się mocno gimastykować w J2.5 byłoby dużo ławiej.

maccossac
20-08-2012, 11:53
To może jakieś 3 najbardziej polecane komponenty, by każdemu userowi z osobna przypisać jeden artykuł. Mogą być zarówno płatne jak i darmowe ;)

zwiastun
20-08-2012, 11:57
Trzy najbardziej polecane znajdziesz zna JED. Wystarczy wejść na stronę. Poczytać nie jednej a kilkunastu opinii, a do tego zobaczyć oceny użytkowników.

PeFik
20-08-2012, 11:59
Poczytaj o:
1) noixACL - Access Control
2) Open-Source Excellence Access Control (OSEMSC)
3) Frontend-User-Access (pro)
4) AceACL

maccossac
20-08-2012, 16:07
Popróbowałem kilka rozwiązań, ale nie znalazłem nic co dawało by oczekiwany efekt. W większości te programy są zagmatwane i skomplikowane, więc po prostu może przez ich ciężką obsługę nie udaje mi się osiągnąć oczekiwanego efektu. Chciałbym uzyskać taki efekt: jeden artykuł przypisuję do jednego użytkownika i w momencie gdy użytkownik jest zalogowany wyświetla mu się link do tego artykułu. A jeśli ktoś wie, jak to zrobić którymś z wyżej wymienionych programów, to prosił bym o podzielenie się swoją wiedzą.

PeFik
20-08-2012, 22:29
A co może kupiłeś wszystkie cztery, że próbowałeś ? Śmiem wątpić znając polską mentalność.

maccossac
20-08-2012, 22:49
Skorzystałem z bezpłatnych wersji tychże, programów i żaden z nich nie miał takiej funkcji.

PeFik
21-08-2012, 09:28
Jestem zmęczony tłumaczeniem czym różni się wersja darmowa od płatnej. Poczytaj może na stronie producentów.

maccossac
22-08-2012, 15:45
Próbowałem już na wiele sposobów, różnymi programami jak NoixACL, OSEMSC, Fronted User Acces w wersji (pro) i nie mogę po prostu nie mogę uzyskać wymaganego rezultatu. Jeżeli, jest jakiś łatwiejszy sposób w J2.5 to, to proszę o jego podanie, albo jakiś poradnik, do któregoś z tych programów jak krok po kroku, coś takiego stworzyć. Korzystałem z takiego tutorialu http://www.caribbeanwebsolutions.com/noixacl/, jednak w ogóle nie wyszło tak jak chciałem. Co zrobić, żeby w końcu zadziałało, dwie noce nie przespane i ciągle brak jakiego kol-wiek pomysłu?

PeFik
22-08-2012, 18:41
Co zrobić, żeby w końcu zadziałało, dwie noce nie przespane i ciągle brak jakiego kol-wiek pomysłu?

Po pierwsze wyspać się, po drugie zlecić to komuś, skoro jak widzisz to Cię przerosło. W Joomla 2.5 jest to łatwe, ale skoro musisz tkwić w J1.5, to sam widzisz.

Kiwi
25-10-2012, 20:43
Witam, chodzi mi dokładnie o to samo, proszę o odpowiedź jak to wykonać w wersji 2.5. Z góry dziękuje.

zwiastun
25-10-2012, 21:10
Poczytaj o dodatku Użytkownik - profil
http://wiki.joomla.pl/index.php/Pomoc16:Rozszerzenia_Dodatki_Edycja#U.C5.BCytkowni k_-_Profil

Kiwi
26-10-2012, 10:01
Czy da się w jakiś sposób zmodyfikować pola (opisy) i dodać nowe? I co zrobić, żeby użytkownik nie mógł zmieniać poszczególnych danych?