PDA

Zobacz pełną wersję : Brak dostępu do artykułu



beginio
20-08-2012, 18:25
Witam pojawił się u mnie problem, otóż gdy tworzę niekategoryzowny artykuł nie mogę go przeczytać wchdząc z adresu mojastrona.pl/artykul wyskakuje mi "Nie masz uprawnień do przeglądanie..." Oczywiście artykuł ustawiony na "Powrzechny" czyli dostę dla każdego. Co ciekawe gdy stworze link w menu do tego artykułu otwiera się bez problemu. Ciekawosta też że gdy jestem zalogowany w witrynie jako admin i wpisuje adres mojastrona.pl/artykul od razu przenosi mnie do edycji artykułu ale przeczyatć go na witrynie nie mogę. Ktoś miał może podobny problem?

zwiastun
20-08-2012, 18:49
A co w tym widzisz dziwnego? Bo ja nic.

PeFik
20-08-2012, 22:38
Wystarczy poznać CMS, aby się przekonać, że tak ma większość z nich. To nie wada to funkcjonalność, aby chronić treść.

beginio
20-08-2012, 23:15
A co w tym widzisz dziwnego? Bo ja nic.
Chcę podać komuś link do mojego artykułu na stronie w opisywanej postacji mojastrona.pl/artykul ktoś wchodzi i dostaje 404 dla mnie to jest dziwne chyba że powiem wejdź przez menu o nazwie takiej a potem dalej do podmenu, czy jest jakiś sposób żeby to zmienić?

zwiastun
20-08-2012, 23:47
A skąd sobie wziąłeś ten adres? Wymarzyłeś? Tak Ci się wydaje, że tak ma być?
Artykułu pod takim adresem po prostu nie ma i dlatego masz błąd 404.

deviapps
21-08-2012, 01:01
Chcę podać komuś link do mojego artykułu na stronie w opisywanej postacji mojastrona.pl/artykul
Spróbuj podać adres:
mojastrona.pl/IDARTYKUŁU-artykuł
w zależności od tego jakiego typu masz stronę główną zadziała albo nie, po prostu przetestuj. Taki jest sytem budowania linków w Joomla! przy włączonych prostych adresach.

PeFik
21-08-2012, 09:30
ew. zrób menu i dodaj tam linka, ale nie publikuj modułu czy utwórz tzw. ukryte menu.

zwiastun
21-08-2012, 10:34
Co ciekawe gdy stworze link w menu do tego artykułu otwiera się bez problemu.

Kolega @begino rozwiązanie zna od początku. Nie chce tylko zrozumieć, że artykuł i każda inna treść w Joomla musi być nie tylko opublikowany, aby był widoczny, ale jeszcze udostępniony w module lub za pomocą pozycji menu. I zamiast zrobić, dziwuje się, że nie chce działać to, co on sobie wymyślił.

Możliwe, że zadziała sposób @deviapsa (musi być włączona obsługa prostych adresów). Na pewno powinien zadziałać sposób podany przez @PeFika.

beginio
22-08-2012, 07:43
OK utworzyłem nowe menu, w tym menu link do artykułu, w module menu wybrałem przypisane pozycje "brak" no tak żeby się nigdzie nie pojawiało, nie działa mojastrona.pl/artykuł z ciekawości włączyłem widoczność tego menu na stronie, pojawia się link "artykuł" klikam i "nie masz uprawnień", ten problem nie występuje z main-menu bo tu do artykułu mogę się dostać, tylko z nowo tworzonym menu jest problem