PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł superfishmenu -> problem z instalacją



dziadzia
20-08-2012, 20:22
Witam wszystkich,

dawno nic nie działałem z joomla dlatego od razu napotykam na niewielkie problemy. W kupionym kursie dostałęm moduł superfishmenu, któe chciałem zainstalować. Na filmiku, który opisuje ten moduł jest jednak joomla 1.5. Mimo wszystko chciałem spróbować zainstalować ten moduł na mojej joomli 2.5 Oczywiście wszedłem w zakładkę instalacja, wybrałem moduł, zainstaluj -> instalacja powiodła się. W momencie gdy skonfugurowałem ten moduł pod istniejące już menu w momencie kliknięcia w jaką kolwiek zakładkę, wyskakiwał błąd dotyczący braku pliku helper.php Rozpakowałem moduł i plik ten się tam znajdował. Usunąłem więc moduł poprzez zakładkę moduły -> kosz -> opróżnij kosz. Probowałem zainstalować ponownie ten moduł lecz wyskakiwały mi błędy, że katalog już istnieje -> usunąłem, następnie, że plik language tego modułu też istnieje -> usunąłęm. Po tych zabiegach moduł zainstalował się z komunikatem -> poprawnie. Niestety po wejściu w zakłdkę moduły nie ma tego modułu. W katalogu modules jest, w language również...

po tym wyczerpującym opisie mam dwa pytania :)
1. czy ten moduł w ogóle będzie działać pod joomla 2.5? Jeżeli nie to co trzeba zmienić, jak go przerobić?
2. jeżeli jest możliwość, żeby działał to czemu nie działa :D

dziękuję bardzo z góry za przeczytanie tego wyczerpującego opisu i bardzo proszę o pomoc gdyż tego typu menu jest mi niezbędne.

Pozdrawiam :)

zwiastun
20-08-2012, 21:01
W Joomla 2.5 trzeba instalowac rozszerzenia kompatybilne z Joomla 2.5

dziadzia
20-08-2012, 21:41
A czy jest jakiś wykaz czynności co zrobić, aby przerobić moduł 1.5 na 2.5?

- - - Updated - - -

A czy jest jakiś wykaz czynności co zrobić, aby przerobić moduł 1.5 na 2.5?