PDA

Zobacz pełną wersję : Prywatna galeria - temat złożony



pembyq
21-08-2012, 17:03
Witam, ponieważ na forum nie znalazłem tego co dokładnie szukam postanowiłem założyć ten temat (oczywiście część informacji jest, ale dla mnie nie do końca zrozumiałe).

Chcę utworzyć witrynę z oknem logowania, prywatnymi galeriami zdjęć (widocznymi tylko i wyłącznie dla danego użytkownika) oraz z funkcją dodawania zdjęć przez użytkownika. Innymi słowy miało by to wyglądać tak że po zalogowaniu jest od razu widoczna tylko jedna prywatna(osobista) galeria z funkcją dodawania zdjęć i przycisk wyloguj nic poza tym.

Bardzo bym prosił o podanie nazw konkretnych modułów komponentów itp. oczywiście non-comercial

Nie wykluczone że w późniejszym etapie będę potrzebował nakierowania odnośnie konfiguracji, są to moje początki z joomlą i na razie postawiłem ją na lokalu więc proszę o wyrozumiałość.

zidan90
22-08-2012, 12:00
Dużo pracy chcesz sobie zrobić :)

Z darmowych polecam :

Joomgallery

pembyq
22-08-2012, 14:08
Dużo pracy chcesz sobie zrobić

Myślałem że to jeden z prostszych tematów dla doświadczonych osób, po ilości odpowiedzi sądzę że nie.
A może ktoś zaproponuje prostszy sposób, jakieś alternatywne rozwiązanie?

Dodam że nie będzie to skierowane do dużej ilości osób, a rejestracja(konta użytkowników) i wstępna galeria będzie tworzona bezpośrednio przez administratora.

zidan90
23-08-2012, 14:16
Ja osobiście widzę to tak :

Każdemu użytkownikowi z osobna nadajesz przynależność do innej grupy, gdzie każda z grup będzie miała wgląd w inne galerie w joomgallery.

Przykłądowo, user Janek należący do grupy Ax będzie mógł oglądać galerie Ax
- || - user Kasia należąca do grupy By będzie mogła oglądać galerie Z
itd.

Jeśli coś źle napisałem i jest inne wyjście z tej sytuacji to proszę o poprawienie mnie :)

zwiastun
23-08-2012, 14:24
@zidan90: masz rację tylko...
Generalnie rzecz biorąc, to czemu jakiekolwiek rozwiązanie takiego pomysłu ma służyć? Zakładanie witryny internetowej, w której człowiek tworzy sobie prywatną galerię do której nikt inny poza nim nie będzie mieć dostępu.
Po co tworzyć taką stronę? I co faktycznie ta strona ma oferować? Co to ma być - składowisko prywatnych zdjęć? Można je sobie zrobić w chmurze, w Dropboxie, w Gmail, w Picassa

pembyq
23-08-2012, 15:08
@zidan90: też o tym myślałem tylko pewnie będę do tego potrzebował jakiś dodatkowy moduł typu ssacl do tworzenia nowych grup?
Czy do joomgallery będę potrzebował jakieś dodatki/pluginy?

@zwiastun (http://forum.joomla.pl/member.php?8-zwiastun) strona jak pisałem ma być dla niedużej grupy użytkowników, jako dodatek do istniejącej strony gdzie zleceniobiorca będzie umieszczał zdjęcia dla zleceniodawcy, a ten z kolei może również dodawać zdjęcia pomocnicze dla zleceniobiorcy.

zwiastun
23-08-2012, 15:41
Piszesz w części forum poświęconej Joomla 2.5. A skoro tak, to w Joomla 2.5 jest konfigurowalny system grup użytkowników i poziomów dostępów. I to już jest wszystko na temat. W grupie użytkowników może być jeden użytkownik, co oznacza że dostęp do czegoś może mieć także tylko jeden użytkownik.
Krótko mówiąc: stawiasz jako problem coś co nie jest żadnym problemem.

pembyq
23-08-2012, 16:43
Krótko mówiąc: stawiasz jako problem coś co nie jest żadnym problemem.

Patrząc na ilość odpowiedzi i częstotliwość ich udzielania wygląda że nie dla wszystkich są jasne pewne zagadnienia, również patrząc na moją range "Debiutant", a twoją "Senior" ciężko jest porównywać stan wiedzy i znajomości tematu. Dla jednych sprawy błahe - innym mogą sprawić problem.


są to moje początki z joomlą i na razie postawiłem ją na lokalu więc proszę o wyrozumiałość

Szkoda tylko że debiutant ma więcej elokwencji i zrozumienia w swoich wypowiedziach (mowa o użytkowniku @zidan90) niż administrator strony.

Jeżeli forum jest skierowane tylko i wyłącznie do ludzi posiadających niezbędną wiedzę, to nie widzę sensu istnienia takiego forum, albo sobie pomagamy, albo nie.

zwiastun
23-08-2012, 17:30
O jakie zrozumienie Ci chodzi. Proszę o konkret. Czy mam rozumieć, że ponieważ jesteś "debiutantem", to nie zorientowałeś się, jakie są możliwości Joomla! w zakresie konfigurowania praw użytkowników, co to są grupy użytkowników i do czego służą, co to są poziomy dostępu i do czego służą?
To mam zrozumieć?
Wybacz, nie rozumiem, nie zrozumiem i nie chcę zrozumieć. Bo to by oznaczało, że Ty lekceważysz i siebie, i mnie, i każdego innego uczestnika forum, a ja miałbym do tego lekceważenia podchodzić z jakąś dziwną wyrozumiałością.

pembyq
23-08-2012, 17:55
Skoro pisze że to są moje początki z joomlą to rzecz jasna że nie znam wszystkich właściwości i możliwości, dlatego pytam. Jedni odpowiadają inni piszą nic nie wnosząc do tematu. Jak ktoś nie ma nic znaczącego (mniej lub bardziej) do powiedzenia, a się wypowiada żeby zjechać początkującego to tylko zaśmieca forum (na innych forach za zaśmiecanie można dostać bana - admin sam siebie nie zbanuje).

Proszę o odpowiedzi w temacie, w innym razie temat okaże się niepotrzebnym nikomu śmietnikiem.

zidan90
23-08-2012, 18:34
Zabiorę jeszcze raz głos :)

Twoja strona ma wyglądać mniej więcej tak : Strona to taka szafa, gdzie administrator tworzy do niej poszczególne szufladki( galerie ), do których rozdaje odpowiednie klucze( konta ), różnym użytkownikom.

Jeśli miałbym coś takiego tworzyć zrobił bym to w oparciu o Joomgallery, o której pisałem wcześniej. Mianowicie :

Po zalogowaniu user ( z konkretnej grupy, utworzonej wcześniej w panelu administratora ) widziałby tylko menu przeznaczone dla niego a w nim tą konkretną galerie.

Sama joomgallery wystarczy.

zwiastun
23-08-2012, 19:49
Wszystko na temat zostało powiedziane w 2 poście, dopowiedziane w 4, 5, i 7.
Proszę się zapoznać z podstawami Joomla i nie powodować zaśmiecania forum pytaniami o rzeczy dotyczące standardowych funkcji Joomla!.