PDA

Zobacz pełną wersję : GZIP nie działa tylko w sobipro



maxcv5123
21-08-2012, 21:11
Mam zainstalowaną joomle 2.5.6 na localhost (xampp)


Apache 2.4.2
MySQL 5.5.25a
PHP 5.4.4
phpMyAdmin 3.5.2


Próbowałem również na darmowych serwerach i zawsze jak mam włączone gzip pojawia się błąd gdy chcę przejść do komponentu sobipro

Błąd kodowania zawartości
Otwierana strona nie może zostać wyświetlona, ponieważ używa nieprawidłowych lub nieobsługiwanych metod kompresji.
Należy poinformować właścicieli witryny o tym problemie.
cała pozostała strona działa normalnie błąd wyświetla się jedynie w sobipro. Na forum sobi ten temat był poruszany kilak razy, ale nie ma w nich odpowiedzi. Może ktoś wie czemu tylko w przypadku tego komponentu pojawia się błąd kiedy cała pozostała strona działa poprawnie?

maty321
23-08-2012, 20:31
Witam,
Przyłączam się do pytania. Również miałem taki problem parę miesięcy temu, szukałem przez kilka dni rozwiązania w internecie i nic nie pomagało a próbowałem prawie wszystko aż wkońcy zrezygnowałem z sobipro. Nie działało gdy miałem włączona kompresje w joomli ale tylko sobipro reszta smiagałą jak trzeba. "Eksperci" od sobi stwierdzili że to na 100% wina serwera (miałem na home.pl) a nie ich komponentu.

washingtonplx
24-08-2012, 13:07
Nie jest to wina ani sobipro ani serwera, wystarczy pomyśleć logicznie a znajdziecie przyczynę, która jest w jakimś z zainstalowanych przez was pluginach, który nic z sobi może nie mieć wspólnego. Pozostaje tylko po kolei wyłączać pluginy i sprawdzać czy działa.

maty321
24-08-2012, 15:17
Dzięki za pomoc. Rzeczywiście, problemem był plugin do wstawiania plików pdf do artykułów, wyłączyłem go i sobipro śmiga jak trzeba. Nie podejrzewałem, że rozwiązanie może być tak proste i nie wspólne z sobipro, zmyliły mnie te wszystkie odpowiedzi na forum sobi z serwerem i jakimiś modyfikacjami w plikach php które zajęły mi kilka dni pracy.