PDA

Zobacz pełną wersję : Multithumb a PhocaGallery



hidden
22-08-2012, 11:07
Witam Wszystkich!

Mam ciekawą sytuację, ale od początku.
Postawiłem stronę na J2.5.4, zainstalowałem w niej PhocaGallery i dodatek Phoca Gallery Plugin. W dwóch artykułach użyłem pluginu i wszystko działało jak należy. Musiałem jednak przenieść stronę na inny "serwer". Piszę w cudzysłowie, bo strona stoi na tym samym serwerze, u tego samego usługodawcy, ale dla innego klienta... w innym katalogu.
Zrobiłem więc backup za pomocą Akeeba i wszystko działa. Zaszła jednak potrzeba powiększania zdjęć w artykule, ale w taki sposób, żeby miniatury były dokładnie takich rozmiarów jak sobie zażyczę. Skorzystałem więc z dodatku Multithumb.
Żeby nie pokazywać światu ewentualnych błędów, zainstalowałem dodatek najpierw na "starym" serwerze i działa bez zarzutów. Ustawiłem go tak, żeby powiększał zdjęcia tylko w artykułach z jednej kategorii.
Skoro więc wszystko działa super, postanowiłem zainstalować go również na nowym serwerze. I tu zonk! W artykułach, w których zastosowałem Phoca Gallery Plugin wyskakuje komunikat (cała tabelka komunikatów): Multithumb found errors on this page: There was a problem loading image /images/phocagallery/serwis/thumbs/phoca_thumb_m_3big.jpg
itd. Każda linijka dotyczy kolejnego zdjęcia.
Gdzie leży problem? To pierwsze pytanie.
Ale drugie sprawia, że siedzę i tylko wzruszam ramionami: Dlaczego na tym samym serwerze, te same kopie strony inaczej się zachowują w identycznych sytuacjach?
Pewnie odpowiedź jest prosta, ale ja już nie mam pomysłów. Proszę o pomoc.

hidden
22-08-2012, 11:37
Chyba znalazłem rozwiązanie! Piszę "chyba", bo działa, ale wydaje się kompletnie bez związku. Zauważyłem, że na "starej" stronie dodatek Multithumb zainstalował się nad Phoca Gallery Plugin pomimo, że oba mają kolejność 0. Na "nowej" stronie natomiast zainstalował się pod. Zmieniłem kolejność PhocaGPl na 1, wskoczył pod Multithumb i przestało się kłócić. :)
pzdr