PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z bazą danych



aksolotl
22-08-2012, 11:34
Witam
Moja sytuacja wygląda tak - przenosiłęm dane ze starszej joomli na najnowszą.

Joomla 1.5.x zainstalowana w katalogu głównym /
Joomla 2.5.x zainstalowana w katalogu /test/

Obie korzystają z tej samej bazy danych, bo taki mam pakiet baz, że nie było wyjścia.

Wszystko działało ok, ale po próbie pobrania kilku plików jednocześnie z Remository (w nowej joomli) i podaniu ścieżki dostępu przestały działać obie joomle i w starszej mam błąd bazy:


jtablesession::Store Failed, DB function failed with error number 1142
INSERT command denied to user for table 'jos_session' - check your database quota SQL=INSERT INTO `jos_session` ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,`clie nt_id` ) VALUES ( 'xxx','xxx','','0','1','0' )

A w nowej joomli jest tak:

INSERT command denied to user for table 'xxx_session' - check your database quota SQL=INSERT INTO `xxx_session` (`session_id`, `client_id`, `time`) VALUES ('xxx', 0, 'xxx')

Wyczyściłem obie tabele : jos_session i xxx_session i nic się nie zmieniło.
Macie jakiś pomysł?

- - - Updated - - -

Przepraszam Was za spam, ale może się to komuś przydać. Znalazłem rozwiązanie przed chwilą na jakiś serwerze zagranicznym, a jest dramatycznie proste.
Po prostu przy imporcie danych jedna z tabel miała za duży rozmiar, a baza danych ma u mnie na hostingu swoje ograniczenia rozmiaru .
Po wyczyszczeniu tabeli o rozmiarze 812MB wszystko wróciło do normy :)

WhiteOwl
19-05-2016, 23:36
Dzięki za info. Faktycznie, rozwiązanie problemu jest dramatycznie proste, ja też się motałem :)).