PDA

Zobacz pełną wersję : Zepsułem stronę podczas instalacji joomla



pietasz
22-08-2012, 21:42
Witam wszystkich,

Panowie proszę pomózcie mi proszę, bo teściowie mnie zabiją... Jakiś rok temu zrobiłem stronkę internetową w joomla 1.5 dla firmy moich teściów. Wykupiłem serwer na nazwa.pl wrzuciłem tam stronkę do katalogu strona2. Wszystko pięknie działało do dziś.... Dziś siedząc sobie w pracy pomyślałem, że storzę sobie drugą stronkę na tym serwerze w katalogu strona3. Nie wiem czy to słuszne, ale sciągnąłem sobie instalke to joomla 1.5 wrzóciłem do katalogu strona3 no i przez przeglądarkę zacząłem sobie ją instalować. Podczas konfiguracji bazy danych przy instalacji podałem tej starej strony nazwe serwera, urzytkownika, hasło, nazwa bazy danych itp. Gdy doszedłem do USTAWIENIA FTP czekałem zbyt długo i wyskoczył mi komunikat, że zbyt długo i muszę zacząć od początku. Wtedy pomyślałem, że na wszelki wypadek sprawdzę czy działa moja stara strona www.chadex.pl (http://www.chadex.pl). A tu............ Aaaaaaaaaaaaaaaaa nie działa!!!! Co lepsze jak chcę się zalogować do administratora www.chadex.nazwa.pl/strona2/administrator (http://www.chadex.nazwa.pl/strona2/administrator) to nie przyjmuje mi HASŁA!!!! Czyli nie działa mi strona i nie mogę dostać się na zaplecze.... wtedy zadzowniłem do pomocy technicznej z nazwa.pl i poprosiłem kopię bezpieczeństwa zawartości mojego serera z dnia wcześniejszego. Szczęśliwy, że będzie wszystko ok kopiuję na serwer, a stary katalog strona2 usuwam. Podmianka zronbiona, a tu nadal nie działa!!!!!!!!!!!! Panowie co ja mam teraz zrobić? Wczym jest problem?? Błagam, bo stracę stronkę firmy moich teściów. Jak mogę ją przywrócić?

Proszę was o szybką pomoc!
Artur

Gall Anonim
22-08-2012, 21:54
nazwa.pl ma kopie zapasowe zawartości hostingów współdzielonych na 72 godziny wstecz - wystarczy zlecić im udostępnienie tych kopii i odtworzyć - problem jest raczej żaden i rozwiązanie najprostsze oraz najpewniejsze z możliwych.
Pzdr
P.S. Nową stronę proponuję stawiać na Joomla 2.5 - za moment będzie Joomla 3
P.S. II - hasła typu Pomocy !!! proponuję pozostawić dla siebie - 99% wątków otwieranych jest w celu uzyskania właśnie pomocy i wszyscy o tym wiedzą - Twój wątek jest co prawda dla Ciebie najważniejszy ale dla nas każdy jest równie ważny i jeśli ktoś potrafi Ci udzielić pomocy - udzieli jej :-)

palyga007
22-08-2012, 22:02
Bazę danych jeszcze musisz podmienić. Ewentualnie sprawdź czy masz tam tabele z przedrostkiem bak_ jeśli tak to podaj go jako przedrostek bazy w pliku konfiguracyjnym Joomla!

zwiastun
22-08-2012, 22:06
1. Nie panikować
2. Zalogować się do panelu klienta na nazwa.pl i spokojnie obejrzeć, co jest w bazie danych
3. Jeśli podałeś te same dane do bazy danych, to prawdopodobnie masz w bazie danych przemianowane tabele (nazwy zaczynają się od bak_ albo old_)
4. Jeśli nie masz starych tabel, a tylko nowe, to będziesz musiał poprosić nazwę.pl także o przywrócenie bazy danych
Ale zapewne masz stare tabele
A jeśli tak, to
1. Wyeksportuj tabele
2. Odczytaj je w jakimś edytorze
3. Znajdź i zamień wszystkie prawdopodobnie bak_ na jos
4. Zapisz i importuj do bazy
(pamiętaj, by przy eksportowaniu wybrać opcję Drop table, if exist)

pietasz
23-08-2012, 10:12
Ok już wszystko opanowane :) podmieniłem bazę danych i to pomogło :) dziękuję wszystkim za podpowiedzi i pomoc :) Pozdrawiam

pietasz
23-08-2012, 13:37
A panowie podpowiedzcie mi jeszcze jak mogę zrobić sobie kolejną stronę na tym samym serwerze, żeby nie wykupować następnego?? Muszę napewno zrobić kolejny katalog np. strona3 a następnie wrzucić tam instalke do joomli i zainsatlować przez przeglądarke? czy to jest niepotrzebne? Co jeszcze muszę zrobić, żeby nie powtórzyła się sytuacja jak wyżej? :) utworzyć nową bazę daych i ją podać przy instalacji? czy jak?

Renat
26-08-2012, 20:08
a czy moge sie podpiąć pod temat? Ja przy przenoszeniu z jednej domeny na drugą usunęłam sobie pliki. Znalazłam bazę zapisałam jako gz i chciałam wsadzic do /public_html ale nie mam takiego folderu :(. Skad mam wziąć ten folder?