PDA

Zobacz pełną wersję : Odrębna podstrona z osobnym menu z możliwością edycji w panelu administracyjnym.



proskell
23-08-2012, 11:00
Cześć, potrzebuję zrobić w joomli pewną rzecz, mianowicie:

chcę stworzyć całkowicie odrębną podstronę z innym layoutem, innym menu, słowem stronę w stronie:) i dodatkowo chcę żeby była ona obsługiwana z tego samego panelu joomla (dodawanie nowych zakładek, edycja treści). Czy jest coś takiego możliwe? Jeśli tak to proszę o rady.

Gall Anonim
23-08-2012, 11:09
Nie ma najmniejszego problemu.
2 x szata graficzna+2 razy menu = określenie sposobu przejścia pomiędzy jedną a drugą, + właściwa konfiguracja.
Pzdr

proskell
23-08-2012, 11:13
"określenie sposobu przejścia pomiędzy jedną a drugą, + właściwa konfiguracja" - właśnie tutaj tkwi mój problem, nie wiem jak to zrobić.

Gall Anonim
23-08-2012, 12:00
Nie bardzo rozumiem?
Jedną wywołujesz z domeny
Jak ma być wywoływana druga?
subdomena? element przejścia przez menu?

proskell
23-08-2012, 12:27
Przejście na podstronę ma być przez button ( to wiadomo sprawa prosta ), nie będzie to żadna subdomena, zwykła podstrona (np. nazwastrony.pl/podstrona.html), chodzi mi tylko jak zrobić żeby na tej podstronie było całkowicie inne menu i całkowicie inny wygląd i oczywiście żeby później była możliwość edycji tej podstrony z panelu joomli czyli to co napisałem wyżej.

grzesiek_w
23-08-2012, 18:01
w joomla 2.5 sprawa jest prost
tworzysz 2 menu -np mainmenu i maimenu 2
tworząc nową pozycję menu będziesz przypisywał ją do jednego z menu
tworzysz 2 moduły menu - w jednym będzie wyświetlało się mainmenu w drugim mainmenu 2 --- oba umieszczasz w tym samym miejscu na stronie
ale żeby mie wyświetlały się oba naraz musisz przypisać je do konkretnych pozycji w mainmenu lub maimenu 2 --ta opcja jest na dole w administracji modułu

podobnie tworzysz przcisk do przełączania między menu
tworzysz moduł w którym umieszczasz np obrazek z linkiem do pozycji w mainmenu 2 i przypisujesz do wszystkich lub do wybranej pozycji w mainmenu
drugi moduł z podobnym obrazkiem tylko wskazującym do wybranej pozycji mainmenu przypisujesz do wszystkich lub wybranych pozycji w mainmenu2

szablony joomla również możesz przypisać do wybranych pozycji maimenu lub mainmenu 2

oczywiscie musisz mieć 2 szablony, jeden np oryginalny drugi np. ze zmienioną kolorystyką
napisałem bardzo ogólnie, mam nadzieję że nie zamotałem
zobacz tutorial na youtube jak w joomla 2.5 tworzy się stronę wielojęzyczną bo to podobne rozwiązanie

- - - Updated - - -

a jak najprościej zrobić 2 szablony o różnej kolorystyce?
polecam jakiś szablon RT (np Zephyr) bazujący przeźroczystych png, w zapleczu można ustwić kolorki wielu elementów nie grzebiąc się w css
dodatkowo framework gantry umożliwi ci zmianę układu w każdym ze styli (nie będziesz miał tu do czynienia z dwoma szablonami ale z dwoma stylami jednego szablonu)

tom517
28-06-2013, 15:05
Jednak nie jest to takie proste:
Mam 2 szablony i każdy pokazuje główne menu, główne menu może być jedno (gwiazdką się oznacza w panelu administratora).
Tworzenie modułów głównego menu nic nie daje, bo mogę jedynie coś dodać do określonych pozycji na stronie a i tak głównego menu (tego oznaczonego gwiazdką) nie usunę. Chyba że się samemu przerobi szablon/joomlę. Chyba że czegoś nie wiem (a to bardzo możliwe :) )

tom517
01-07-2013, 08:03
Proszę jeszcze kogoś z większym doświadczeniem o potwierdzenie tego co napisałem, bo przyznam że szukam jeszcze rozwiązania, chociaż nie mogę znaleźć w sieci, a podobno jak czegoś nie ma w Internecie to nie istnieje :)

KES
01-07-2013, 08:57
@tom517 nie wiem czego nie rozumiesz, wszystko w postach powyżej masz napisane krok po kroku.
Jeżeli nie rozumiesz przypisywania modułów do konkretnych pozycji menu ten link ci powinien pomóc: link (http://wiki.joomla.pl/Przypisanie_modu%C5%82u_Logowanie_do_wybranych_str on_witryny) ( Wyobraź sobie że ten moduł logowania to Twój moduł menu )

tom517
01-07-2013, 10:13
tworzysz 2 moduły menu - w jednym będzie wyświetlało się mainmenu w drugim mainmenu 2 --- oba umieszczasz w tym samym miejscu na stronie


Mam szablon np. http://www.joomfreak.com/demo/jf_texturia
Na każdej stronie wyświetla się menu główne (startowe) Home|Features|About Joomla!|News|Gallery
Nie mogę zrobić żeby np klikam News i zamiast Home|Features|About Joomla|News|Gallery| było np.
Tytuł menu 1|Tytuł menu 2|Tytuł menu3.
Problem w tym że z tego co widze tzw. Startowe/Domyśle menu może być tylko jedno w danej instalacji joomla. I nie mogę zrobić żeby gdzieś się ono nie wyświetlało, a na jego miejsce drugie. Nie mogę umieścić "obu w tym samym miejscu na stronie", bo szablon nie przewiduje takiego miejsca jak startowe menu. Mogę wybrać right, left i inne pozycje, ale nie mogę wybrać tej pozycji gdzie jest główne menu, bo takiej nie ma przewidzianej w szablonie.

KES
01-07-2013, 12:19
To zmień szablon lub przerób go aby wyświetlała się w "menu" - pozycja modułów. Ponieważ Joomla! pozwala na takie rozwiązanie.

tom517
02-07-2013, 10:55
Dzięki KES za wskazanie kierunku, wystarczyło w templateDetails.xml w szablonie dodać swoją pozycję menu i w index.php szablonu podmienić tam gdzie mainmenu na swoją pozycję :)