PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z rozwijającym się menu



Skarbona
24-08-2012, 20:25
Witam,

Mam problem z rozwijający się menu. Chodzi o to, że po najechaniu na poziom 1, pojawia się poziom 2, ale nie da się przejść dalej(nie są aktywne przyciski). Oprócz tego menu chowa się pod modułami, które są zbyt blisko. Dotyczy to wszystkich menu jakie próbowałem zainstalować oprócz menu, które jest "firmowe" (tej samej firmy co szablon).

Menu o którym mowa znajduje się na stronie www.filip-sokolowski.pl/drewno na samym dole (nazwałem je Menu Testowe, DJ Menu). Menu, które znajduje się na samej górze (czyli te "firmowe") działa poprawnie, ale chciałbym je zastąpić innymi (bardzo trudno je edytować w css).

Pozdrawiam

Z góry dziękuje!

Bidder
27-08-2012, 07:47
Witam,
Patrzyłem na stronę o której wspominasz i nie widzę żadnego menu na dole strony. Ten szablon (http://demo.rockettheme.com/joomla25/ximenia/features/menu-options) z którego korzystasz ma dosyć rozbudowane możliwości konfigurowania menu. Odstępy pomiędzy modułami możesz w nim ustawić na stałe lub zmienne (w Rozszezrzenia > Szablony > rt_ximenia).

Jak instalujesz kolejne menu oprócz podstawowego (firmowe menu)?
Czy robisz to w Menu > Projektant menu > Utwórz menu, następnie dodajesz podmenu?
Czy robisz to w Roszerzenia > Moduły > Utwórz?

Skarbona
27-08-2012, 09:37
Hej, dzięki za odpowiedź :). Już nie ma menu, ponieważ zrezygnowałem z możliwości jego rozwijania. Co do tworzenia menu, to stworzyłem jedno menu 2-3 poziomowe. I tworze nowe za pomocą mudułów (ustawiam Main Menu i wybieram poziom do którego ma się wyświetlać).Co do menu "firmowego". Tak ma duże możliwości, ale jest bardzo mocno zintegrowany z ustawionym stylem na stronie i trzeba by było bardzo grzebać w plikach php, aby mieć możliwości edycji po swojemu. Dlatego wolę zainstalować inne menu i "tylko" grzebać w css aby ustawić wszystko po swojemu :).Temat do zamknięcia. Zrezygnowałem z rozwiązania problemu.