PDA

Zobacz pełną wersję : Działa ale nie działa (poczta)



czarnafarba
25-08-2012, 04:39
Mam problem. Mam na swej stronie funkcję wysyłania maila z treścią artykułu (a raczej z linkiem).
Jednak to nie działa, to znaczy działa.

E-mail faktycznie dochodzi do odbiorcy, ale po kliknięciu "wyślij" dzieją się dwie rzeczy:
1. wyskakuje komunikat iż "maila nie wysłano"
2. wyskakuje jakiś rząd kodu na białym tle (teraz nie mogę go wygenerować ale się trafia)

Chciałbym wiedzieć co się dzieje i jak to naprawić. Maile dochodzą mimo tego, że wyskakują mi ciągle komunikaty błędu lub odmowy.
Jak je zniwelować?

Strona tutaj (http://bunch.laohost.net/) - a wchodzi się w ten tryb klikając ikonkę koperty w newsach

PeFik
25-08-2012, 07:47
1) Wyłącz pokazywanie błędów w Konfiguracji Joomla
2) A nie lepiej zamiast tych głupich kopert dać linki społecznościowe?

czarnafarba
25-08-2012, 20:51
A czy aby na pewno będzie to dobre rozwiązanie?
Później może wystapić jakiś inny błąd i nie zostanę o tym poinformowany.

A co do pytania to masz na myśli jakieś fejsowe "Lubię to!" ?

PeFik
26-08-2012, 12:23
1) od czasu do czasu sprawdź na wysokim poziomie pokazywania błędów - niespodzianek i tyle
2) FB też, ale tego jest więcej znacznie więcej, ale co ja ci będę mówił, wejdź na JED i "Social Buttons", nie zapominaj o PL

czarnafarba
26-08-2012, 15:42
Pefik - sprawdziłem i to nic nie daje.
Po wyłączeniu pokazywania błędów, już nie wyświetla się taki tekst (akurat się trafił więc można spojrzeć):


Fatal error: Class 'JView' not found in /home/bunch/domains/bunchproductions.com/public_html/components/com_mailto/views/sent/view.html.php on line 11

Ale w zamian za to wciąż widnieje komunikat o tym że "nie wysłano" - choć dotarł.

Co się dzieje zatem bo nie wiem?


PS
Zobaczę na te wtyczki z tymi portalami społecznościowymi, może to będzie lepsze rozwiązanie...

czarnafarba
30-08-2012, 01:31
Jak rozumiem, nikt nie ma nawet pomysłu co może być nie tak? Jak zniwelować komunikat o kłamliwym "niewysłaniu"?
Usunięcie tego tekstu to za mało. A może gdyby go zmienić na: "WYSŁANO"? To tez byłoby rozwiązanie?

zwiastun
30-08-2012, 02:42
Czy przypadkiem tym razem Ty nie przekazujesz kłamliwych informacji?
1. Przy wyłączonym wyświetlaniu błędów system nie przesyła maila - mail nie dochodzi. Zatem komunikat, że "Listu nie wysłano" jest prawdziwy.
2. Przy włączonym wyświetlaniu błędów mail rzeczywiście dochodzi.

Tak się przynajmniej dzieje w witrynie, w której sprawdzałem działanie tej funkcji.
Potwierdź, czy tak samo jest u Ciebie.

Jeśli tak jest:
wyedytuj plik
components/com_mailto/views/sent/view.html.php
i popraw

class MailtoViewSent extends JView
na

class MailtoViewSent extends JViewLegacy

I wyłącz to wyświetlanie błędów, bo i tak Ci do niczego nie służy

czarnafarba
30-08-2012, 04:30
Zwiastunie, nie tak jest.

OBOJĘTNIE czy jest wyświetlanie błędów jest włączone czy wyłączone, wiadomości się poprawnie wysyłają.

A skoro się wysyłają (poprawnie, dochodzą) to dlaczego czasem dostaję informację, że "Nie wysłano" a czasem pokazuje się sam kod?
Jeśli wyłącze pokazywanie błedów to kod się nie pokazuje (albo jeszcze akurat na taki motyw nie trafiłem bo to jakoś losowo działa), ale pokazuje się wciąż informacje, że "Nie wysłano".

Zastosowałem się do Twoich rad, zmieniłem wszystko tak jak mi napisałeś. I nie działa. Wciąż "Uwaga. Listu nie wysłano".
Także Twój sposób jest niedobry. Może Wam to pokażę, kliknąć trzeba na ikonkę koperty w jednym z newsów (taki srebrny, drugi od lewej).
Z tej (http://www.bunch.laohost.net) strony. To już chyba nie moja wina, że wszystko, ciągle w tej Joomli nie działa, prawda?

zwiastun
30-08-2012, 10:00
To już chyba nie moja wina, że wszystko, ciągle w tej Joomli nie działa, prawda?
Nie Twoja. Widocznie masz pecha. Niektórym po prostu Joomla! nie działa. Prawdopodobnie rozpoznaje, z kim ma do czynienia.

Ja w Twoje pisanie po prostu nie wierzę.
Zanim podałem Ci rozwiązanie przetestowałem je na trzech różnych witrynach. Na żadnej nie działało, działa teraz na wszystkich trzech.

czarnafarba
30-08-2012, 13:26
Tak, co do pecha to się akurat zgadzam. Choć lustra nie zbiłem ku mojemu zdziwieniu.

Zanim podałem Ci rozwiązanie przetestowałem je na trzech różnych witrynach. Na żadnej nie działało, działa teraz na wszystkich trzech.Ale Zwiastunie, przecież wszystko masz jak na dłoni. Zmiany wprowadziłem. Strona jest w sieci i można sprawdzić. Przecież jak ktoś wejdzie i wyśle tego maila do siebie to sam się przekona że mail doszedł i że wyskoczyła informacja iż go nie wysłano - a wpis jaki zapoponowałeś przecież w kodzie widnieje. No to co tu dużo mówić i pisać, że mi nie wierzysz? Wszystko jest do sprawdzenia.

5791

czarnafarba
06-09-2012, 00:43
A może ktoś oprócz Zwiastuna ma pomysł jak naprawić ten problem?
Co dwie głowy to nie jedna.

zwiastun
06-09-2012, 02:48
Potrafisz zirytować dokumentnie!
Wyczyść sobie cache przeglądarki. I zanim następnym razem podejmiesz ze mną dyskusję, przeczytaj co najmniej jeden solidny podręcznik do Joomla!

Temat zamykam, problem rozwiązany. Uwaga na użytkownika @czarnafarba <= bajdurzy!