PDA

Zobacz pełną wersję : Skopiowane tabele z Exceka do JCE wyglądają dobrze tylko pod Firefox'em



Boski90
26-08-2012, 23:40
Witam
Mam problem z tworzeniem tabel w JCE. Ogólnie to wygląda tak że robione są statystyki w excel'u. Następnie tabelka jest kopiowana i wstawiana do JCE. Następnie należało by pobawić się stylami by tabelka ładnie chodziła. Ale to nie w tym rzecz. Żeby zaoszczędzić zabawy, kopiuje taką tabelkę do worda, obrabiam ją. I w takiej formie ją kopiuje do JCE (Robiłem też tak że obrabiałem tabelki w excel'u i prosto z nich kopiowałem, ale efekt ten sam). Zapisany artykuł z taką tabelką niestety ładnie się prezentuje tylko pod firefox'em. Pod IE i pod Operą szaleje obramowanie.
Chciałbym się zapytać czy da się to jakoś naprawić? Żeby kopiowane tabelki z word/excel wyglądały ładnie pod każdą przeglądarką. I by za każdym razem, jak będzie dodawana nowa tabelka z danymi, nie trzeba było bawić się stylami.
Dodaje fotki, jak to wygląda
Joomla 2.5.3
JCE 2.0.21
Szablon: Beez2

5774Tabelka widziana pod Firefox

5775 Tabelka widziana pod IE i Operą

Pozdrawiam

PeFik
27-08-2012, 08:16
Popraw style i tyle. Każdy HTMLowiec to potrafi.

Przy okazji Joomla 2.5.6 + JCE 2.2.6 to są najnowsze wersje, czemu nie aktualizujesz oprogramowania, które używasz? Hmm, antywirusa też masz ze stycznia 2012? A potem płacz, że 12 latek mu się włamał.

Bidder
27-08-2012, 09:02
Witam,
Jeśli dobrze zrozumiałem - wrzucasz i zamierzasz w przyszłości kopiować dane w nastepujący sposób:
1.Wpisywanie w excelu,
2.Kopiowanie i obróbka w wordzie,
3.Wklejanie do Joomla!
Sporo pracy i czasu...

Jeśli zamierzasz to ciągle robić - to przygotuj sobie sformatowany pokolorowany arkusz w excelu do którego będziesz wpisywał swoje dane.
Następnie arkusz możesz wydrukować do pliku PDF, który to plik skopiujesz na swoją stronę i dajesz do niego linka.
Możesz też wydrukować skopiować tabelę z excela do zdjęcia JPG i na stronę wrzucić zdjęcie. Nie masz problemu z wyglądem.

Wiem, że powyższe informacje nie dotyczą tabeli w JCE, jednak próbuję odgadnąć Twoje zamierzenia w przyszłości i zaoszczędzić czasu pracy:-)

Boski90
27-08-2012, 16:23
Dziękuje za odpowiedzi.Rozwiązanie z pdf jest dobre. Ale wolałbym ominąć podawania linku do pliku. Tylko pokazać zawartość na stronie. Myślę że szybszym rozwiązaniem było by utworzenie tabeli z poziomu JCE. I Później tylko jej uzupełnianie. No ale jeszcze kombinuje. Fajnie jak by był plugin który by ułatwiał sprawę, np kopiowanie tabeli do znaczników np {table} {/table} i plugin by sam załatwił sprawę z ładnym wyświetleniem. Ale szukałem w Joomla Extensions i nic ciekawego nie znalazłem na 2.5

PeFik
27-08-2012, 17:25
a ja tak, tyle że płatne.

Gall Anonim
27-08-2012, 19:19
a ja tak, tyle że płatne. (http://extensions.joomla.org/extensions/social-web/social-display/documents-cloud-based/11368?qh=YTo4OntpOjA7czozOiJwZGYiO2k6MTtzOjQ6InBkZ nMiO2k6MjtzOjU6InBkZidzIjtpOjM7czo1OiJwZGYnLCI7aTo 0O3M6Njoidmlld2VyIjtpOjU7czo3OiJ2aWV3ZXJzIjtpOjY7c zo4OiIndmlld2VyJyI7aTo3O3M6ODoidmlld2VyJ3MiO30%3D) (???)
@PeFik - kliknij sobie w link powyżej który zrobiłem

Boski90
27-08-2012, 20:44
Też znalazłem coś ciekawego ale też płatne, o nazwie PixParse XLS

Gall Anonim
27-08-2012, 20:50
Też znalazłem coś ciekawego ale też płatne, o nazwie PixParse XLS
@Skromny90 - zerknij na to co podlinkowałem @Pefik'owi

wezykowski
28-08-2012, 10:12
Jest jeszcze ARI Docs Viewer (http://extensions.joomla.org/extensions/social-web/social-display/documents-cloud-based/16126).