PDA

Zobacz pełną wersję : Wszystko o: <meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=7" />



MarkCrane
27-08-2012, 09:52
Witam forumowiczów,
Proszę o więcej informacji odnośnie tytułu. Jak to działa, po co ten zapis, czy można go wyłączyć i jak, a jeśli się go wyłączy to czego można się spodziewać, itd...
Problem mój polega na tym, że po krótkiej korespondencji z autorem maximenuck, tenże autor zwrócił mi uwagę dokładnie na ten zapis, że jest odpowiedzialny za złe wyświetlanie menu pod IE. (Bill Gates cały czas próbuje trzymać jakieś głupie standardy, z którymi ludki mają problemy :zly:).
Pod innymi przeglądarkami wszystko działa jak najbardziej prawidłowo, tylko IE jest z Marsa.
Odpowiedzialny za taki stan rzeczy jest między innymi tiny_mce edytor.
PS.
Proszę nie piszcie: Nie można i już. Jeśli nie można to dlaczego? Z tego co widzę, większość stron nie posiada takiego zapisu.

palyga007
27-08-2012, 10:14
http://www.kurshtml.edu.pl/css/x_ua_compatible,quirks.html

MarkCrane
27-08-2012, 10:40
Dzięki za POMOC, aleś ty mądry! Mówimy o Joomli a nie o kursie html :hmm:

palyga007
27-08-2012, 11:03
Kod "wynikowy" strony opartej na Joomla! nie różni się z perspektywy przeglądarki niczym od kodu strony opartej na html. Tak więc, skoro rozumiesz działanie tego tagu, to ja nie rozumiem, jakiej odpowiedzi ode mnie oczekujesz.

MarkCrane
27-08-2012, 11:13
// Po co cytujesz całą poprzednia wypowiedź?!
// bazyl

Zasadnicze pytanie dotyczy, dlaczego ten zapis pojawia się w publikacji stron, skoro nigdzie nie ma opcji <aktywuj lub deaktywuj>. Jak się go „pozbyć” pod Joomlą? Pomimo długich poszukiwań, nie znalazłem opcji j.w. (pewnie źle szukałem). Na innym moim serwise tego typu zapisu nie ma choć używam dokładnie takich samych edytorów.

palyga007
27-08-2012, 11:24
Ponieważ jest zapewne zaszyty w szablonie, z którego korzystasz. W opcjach jego konfiguracji lub bezpośrednio w kodzie.

MarkCrane
27-08-2012, 14:17
No niestety, ale szablon nie ma żadnego kodu odpowiedzialnego za ten meta tag. Jakie opcje konfiguracji masz na myśli? Możesz jaśniej?

zwiastun
27-08-2012, 16:39
@MarkCrane: Formułujesz swe myśli z jakimś dziwacznym tonem pretensji:


Proszę nie piszcie: Nie można i już. Jeśli nie można to dlaczego?

Dzięki za POMOC, aleś ty mądry! Mówimy o Joomli a nie o kursie html

No niestety, ale szablon nie ma żadnego kodu odpowiedzialnego za ten meta tag. Jakie opcje konfiguracji masz na myśli? Możesz jaśniej?

A może
1) weźmiesz się w garść i porządnie poszukasz, bo ten znacznik nie bierze się z Kosmosu i raczej nie z komputera Twojego respondenta
2) jeśli chcesz pomocy, przedstawisz jakieś sensowne informacje - nie jest zadaniem innych uczestników forum zgadywanie, jakiej witryny problem dotyczy, jakich rozszerzeń używasz, jaki zastosowałeś szablon.

Kod znacznika jest generowany albo przez Twój szablon (90%) albo przez jakieś rozszerzenie (10%). Przeszukaj dokładnie zasoby witryny na obecność ciągów:
X-UA-Compatible
IE=EmulateIE7
i znajdziesz źródło.