PDA

Zobacz pełną wersję : Edytor JCE i problem z tłem



archangelus
08-01-2007, 15:44
Witam,

na wstępie wspomne że dopiero zaczynam "przygodę" z Joomlą proszę więc o trochę wyrozumiałości...

W czym problem, otóż stworzyłem sobie skórkę do joomli w oparciu o pewien moduł pod dreamweavera, skórka jeszcze jest nie skonczona, mam z nia kilka problemów jednym z nich jest problem z wyswietlaniem tła pod edytorem tekstu JCE, zamiast dajmy na to białego tła mam takie same tło jak na skórce którą zrobiłem co bardzo mi utrudnia proces edytowania plików txt. Poniżej daje link na stronke z omawianą skórką:

http://www.pulsaragencja.pl/joomla/

a tu przykład tego jak wygląda pole edycji w edytorze JCE:

336

Czy ktoś wie co należy zrobić by zamiast tego tła był dowolny kolor np biały?
Będe bardzo wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam

Jac
08-01-2007, 17:24
Znam dwa rozwiązania:

1. Wstawić w arkuszu CSS:

body.contentpane{ background-color:white;}

2. W konfiguracji edytora JCE wyłącz css templatki.

archangelus
08-01-2007, 21:40
wielkie dzięki Jac, zadziałało - użyłem opcji nr 2 :) - proste i skuteczne

Mam jeszcze pytanie odnosnie klawiszy... do ich generowania użyłem modułu ja_transmenu, wszystko jest ok ale nie wiem co zrobić by nie było tego dziwnego efektu przeładowywania się tzn jak najadę na klawisz to mija ułamek sek zanim się pojawi 2 wersja klawisza (jasniejszy klawisz), przez ten ułamek sek. widać kolor tła. Dodam że ten niezamierzony efekt jest widoczny pod IE. Ręce mi opadają bo nie wiem co zrobić by tego nie było

Pozdrawiam

Giks
10-03-2007, 17:38
Witam, ja mam podobny problem tylko że kolor wewnątrz okienka jest czarny, a to się dzieje w Edytorze WYSIWYG TinyMCE, proszę wyjaśnić mi dokładnie, o nieprawdę nie wiem jak to zmienić :(

hINDUs
11-03-2007, 22:17
ja w CSS wstawiam coś takiego:

.mceContentBody {
background-repeat: no-repeat;
background-image: url(../images/spacer.png);
background-color: #ffffff;
background-image: url(../images/spacer.png) !important;
background-color: #ffffff !important;
}warto też spróbować inną przeglądarkę (nie IE tylko FF - zazwyczaj FF lepiej się zachowuje w przypadku tła w okienku edytora i tej poprawki w arkuszu stylów, może też być Opera :) )

aha, działa dla JCE jak i dla TinyMCE

viatrak
30-05-2007, 20:46
W edytorze zadziałało ale co wpisać aby administrator virtuemart też był na białym a nie na tle strony głównej?
W komponencie nie znajduję opcji wyłączenia stylu strony.
Czy takie wariacje będą z administrowaniem wszystkiego co doinstaluje się do Joomla?
Dzięki za Wasze zaangażowanie bo tylko jeszcze nadzieja na pomoc na tym forum pozwala mi trwać przy Joomla.

Girwan
10-12-2007, 18:30
Mam podobny problem co powyzej

mam czarne tło zarówno w FF jak i pod IE

powyzej proponowane rozwiązania nie pomagają :(

Bodeha
11-12-2007, 00:14
witam, ztymi tłami jak widze nie tylko ja mam problem, ja mam zainstalowane 3 edytory w kazdym jest ten sam problem czyli zaciaga sobie tlo z kazdej wybranej templetki, wylaczenie w kazdym z edytorow zeby nie odwolywal sie do css nic nie daje zawsze podmienia te tla.Kombinuje juz tym 3 dzien i za cholere nie moge tego ogarnac.Jaki to plik trzeba zedytowac by to zmianic na inne wybrane przezemnie tlo lub powrocic do ustawien defaultowych etytora? Dzieki z gory:)

Bodeha
11-12-2007, 18:37
kurcze no znikad pomocy ehh czy ja mam edytowac css aktualnie wybranej temletki czy jkais inny bo juz sie w tym pogubilem , stoje z robota przez to bo nie moge oddac kilentowi strony z takim tlem edytora no.pomozcie prosze

hINDUs
22-12-2007, 18:44
przecież parę postów wyżej podałem kod jaki trzeba wstawić do css templatki...

działa dla JCE i TinyMCE

co do VirtueMart to nie używam go, ale mogę podać przepis ;)
trzeba wyczaić nazwę klasy css która jest używana w edytorze i tak jak podałem wyżej ją "oszukać"

Joomla!maniak
08-01-2008, 21:18
W moim przypadku oba rozwiązania nie dawały rezultatu. Powodem był brak pliku editor_content.css. Plik ten powinien być w katalogu css używanej templatki i posiadać zawartość taką jak template_css.css ale bez linii z parametrem background będącej w sekcji body. Linię można wykasować, albo odmarkować. W moim przypadku, dopiero od tego momentu wyłączenie arkusza szablonu CSS dawało pozytywny rezultat.
Dla przypomnienia. Aby wyłączyć plik arkusza CSS szablonu należy: wybrać menu Mambots, następnie Site Mambots, potem kliknąć na TinyMCE WYSIWYG Editor, a przy opcji Arkusz CSS szablonu wybrać Nie. Od tego momentu, wszystko powinno działać poprawnie.
Kopiowanie większości zawartości template_css.css ma na celu zachowanie stylów.

Pozdrawiam,

Jac
08-01-2008, 22:04
Żadne z zamieszczonych w tym wątku rozwiązanie nie rozwiązuje problemu z edytorem TinyMCE zawartej w Joomla_1.0.13-pl. Pozostaje tylko stwierdzić, jakby było fajnie gdyby forumowize testowali swoje mądrości przed pisaniem.

Zwróć uwagę, że wątek swój początek ma pół roku przed ukazaniem się wersji Joomla_1.0.13-pl.

Joomla!maniak
08-01-2008, 23:51
Zwróć uwagę, że wątek swój początek ma pół roku przed ukazaniem się wersji Joomla_1.0.13-pl.
Zwróć uwagę, że ostatni problem użytkownika jest zaledwie sprzed niespełna miesiąca i pozostał nierozwiązany do czasu znalezienia przeze mnie ostatecznego rozwiązania. Zwróć uwagę, że moja odpowiedź może przynieść pomoc innym, tym bardziej, że wcześniej miałem te same objawy i podane tu rozwiązania nie pomagały, a teraz jest wszystko w porządku.
Sam musiałem poprawić wypowiedź, bowiem doszedłem do sedna rozwiązania problemu.

Dla porządku dodam, iż w pliku editor_content.css, w sekcji body nie może być pod żadnym pozorem linii z parametrem background, nawet w postaci:
background: none;
co zapewne jest przyczyną problemów z działaniem opcji edytora.

Pozdrawiam,

Tom:-)
16-12-2009, 11:24
2. W konfiguracji edytora JCE wyłącz css templatki.
A czy to jakoś wpłynie na wyświetlanie się artykułu po opublikowaniu czy tylko jest to zmiana dla edytora?