PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z CK Form



piotrek78
29-08-2012, 19:20
Moze ktos spotkal sie z problemem z komponentem CK Form
Zainstalowalem wszystko przebieglo ok.
Nastepnie proba utworzenia Forms wypelniam pola robie zapisz, ukazuje sie "Form Saved !".
I tu powstaje problem bo pomimo powyzszego komunikatu w Tabeli Forms nic sie nie pojawia. Tak jak by nic sie nie utworzylo. Nie wiem gdzie szukac przyczyny, bede wdzieczny za pomoc. Moze ktos zna odpowiedz. Wersja Joomla 1.5.20

Gall Anonim
29-08-2012, 22:08
Proponuję - zacznij od aktualizacji do wersji 1.5.26 - potem pomyślimy co dalej.
Pzdr

piotrek78
30-08-2012, 14:17
Dziekuje za podpowiedz, istnieje moze jakas paczka z obecnej mojej wersji 1.5.20 do wersji ktora sugerujesz 1.5.26, nigdy nie robilem takich rzeczy, czy tez trzeba recznie podmieniac poszczegolne elementy na ftp.?

piotrek78
30-08-2012, 17:28
Poczytalem, poszukalem, i Wedle wskazowek jest juz wersja 1.5.26, ale temat nie ustapil, najciekawszym w tym wszystkim jest to ze:
1. Probowalem kilka razy utworzyc form np. 10 razy i za kazdym razem "Form Saved !"
2. Wpadlem na pomysl odinstaluje i zainstaluje CK Form ponownie, podczas deinstalacji widac ze odinstalowuje sie kilkanascie #_Form(ktorych nie widze w tabeli)
3 Zatem zeby to przetestowac zainstalowalem ponownie, utworzylem dokladnie 3 ktorych w tabeli nie widze i dezinstalator CK Form pokazuje ze dokladnie tyle wywala.

Dochodze do wniosku ze powstaje problem wyswietlenia zalozonych Form w tabeli w ktorej byc powinne.
Strona powstaje wiec wszelkie sugestie moge testowac

enrick27
30-08-2012, 18:00
Zaktualizowałeś już swojego Joomla! do 1.5.26? bo wyrażasz się niejasno

piotrek78
30-08-2012, 19:09
Tak zaktualizowalem do wersji 1.5.26

enrick27
30-08-2012, 22:27
Akurat nie znam CK Form, więc chyba ja Ci nie pomogę. Jakbyś nie wiedział to instrukcja obsługi tego komponentu jest na http://wiki.joomla.pl (http://wiki.joomla.pl/index.php/CKForms/Spis_tre%C5%9Bci)

Istnieją inne świetne komponenty generujące formularze takie jak: aiContactSafe czy mad4joomla

mendieta358
31-08-2012, 10:35
Hmm... Spróbuj zainstalować joomla gdzieś na jakimś bocznym serwerze i zainstalować sobie ten komponent. Jeżeli będzie chodziło wgraj jeszcze ten sam szablon i jeżeli dalej będzie chodziło to coś jest z twoją joomlą nie tak. Wtedy pozostaje Ci postawienia wszystko od nowa żeby wszystko ładnie śmigało.
Ewentualnie możesz usunąc ręcznie tabele w mysql oraz pliki w ftp z komponentu i spróbować wgrać komponent od nowa. Jeszcze pozostaje możliwość ustawienia chmodów na 777 w odpowiednich plikach > Panel administracyjny > Pomoc > Informacje > Prawa do katalogów i tam gdzie jest nie zapisywalny zmień na 777 za pomocą np. klienta FTP Fillezila.

Więcej pomysłów nie mam :(.