PDA

Zobacz pełną wersję : Rozszerzenie dla pisarzy



eryk955
30-08-2012, 00:28
Witam,
jestem nowy jeśli chodzi o joomle! ale zamierzam się za nią ostro zabrać :)

Chciałbym zapytać czy ktoś orientuje się który plugin na oficjalnej stronie joomli umożliwia coś takiego:
- wysłanie dokumentu .doc .pdf itp na serwer a następnie możliwość odczytania go na stronie i ewentualnego pobrania
- wyświetlanie przy tym profilu użytkownika który wrzucił dane opowiadanie
- możliwość późniejszej edycji dokumentu w wbudowanym edytorze
- możliwość komentowania i oceniania przez innych użytkowników

Rozszerzenie typowe do długich opowiadań.
Przeglądałem sporą ilość rozszerzeń ale nie mogę się połapać bo związanych z pisaniem jest strasznie wiele.
Pozdrawiam

PeFik
30-08-2012, 10:04
Na większość pytań można udzielić odpowiedzi twierdzącej, ale systemu który by zamienił dokument MS Word/PDF na tekst artykułu nie znam, i nie rozumiem jaki byłby sens tego. Nie mówiąc już o tym, że musiałoby być to bardzo drogie narzędzie choćby z uwagi na licencje MS i Adobe.

Najprościej - poczytaj o komponencie K2. Już kiedyś podobny projekt robiłem, ale z uwagi na kilka czynników wyłączyłem go, ale to jeszcze w czasach J1.5, nie to co teraz.

Gall Anonim
30-08-2012, 11:03
- możliwość późniejszej edycji dokumentu w wbudowanym edytorze
Tylko po wcześniejszym przetworzeniu go na dokument Joomla
Reszta jest do zrobienia bez większych problemów.
Tak jak napisał @PeFik = K2

eryk955
30-08-2012, 11:15
Czyli K2, widzę że ma sporo rozszerzeń więc myślę że się nada. A co do importowania dokumentów zewnętrznych i konwertowaniu ich na tekst do odczytania w joomli, istnieje coś takiego?

Gall Anonim
30-08-2012, 11:26
pdf konwertować na tekst musisz zewnętrznie, dokumenty z word'a można wklejać przez narzędzia edytora które są do tego celu stworzone. Wizualizację dokumentów w word'zie i pdf można zrobić przez stworzone do tego celu dodatki ale wówczas brak jest możliwości ich edycji.
Pzdr

headge
30-08-2012, 12:23
Możesz też spojrzeć na pluginy wykorzystujące serwery zewnętrzne (http://extensions.joomla.org/extensions/social-web/social-display/documents-cloud-based) - jak ten (w tym przypadku Google docs):
http://www.mediaeventi.it/en/projects/joomla/edocs/demo

eryk955
30-08-2012, 12:36
Ooo o coś takiego mi chodziło, najwyżej będzie bez edytora ;). Dzięki wielkie, myślę że daliście mi wszystko czego potrzebowałem. Jeszcze raz dzięki.