PDA

Zobacz pełną wersję : czyszczenie styli i włożenie własnych



qrdziel
30-08-2012, 09:06
witam
często zmieniam style mojej strony - bo szybko się nudzą lub wydawane są lepsze i dla nowych wersji joomla
mam kilka artykułów i dla nich stworzyłem osobny styl (typografia, tabele ramki do zdjęć, własne ikony i buttony itp.)
za każdym razem gdy zmieniam szablon - muszę przekopiować styl CSS do tego szablonu i obrazki (ikony i buttony)
nawet gdy to zrobię to zawsze jakiś styl szablonu rozwali mi układ artykułu (najczęściej problem z listami i tabelkami)
chciałbym:
1. utworzyć styl clear_article.css - który przywraca wszystkie standardowe ustawienia stylu, ale tylko dla artykułów
2. utworzyć styl mystyle_article.css - gdzie zmieniałbym całą typografię dla artykułów
3. umieścić te style w katalogu root (głównym strony) i nazwać go np. mystyle_article
4. w tym katalogu utworzyć także katalog images w którym były by ikony i buttony

jak to zrobić??

zwiastun
30-08-2012, 10:11
Chcesz przekombinować.
Rdzenne szablony nie zmieniają się aż tak często.
Do nadpisywania standardowego wyglądu, w tym stylów, masz dwie techniki:
- nadpisywania szablonem
- alternatywnych szablonów.

qrdziel
30-08-2012, 10:25
ale załóżmy, że chcę, aby artykuł wyglądał u mnie jakby nie były zastosowane żadne style CSS bez względu na szablon, standardowa czcionka, standardowe tło, wielkości czcionek
i aby zmiana szablonu np. jakimś modułem template_changer​ nie zmieniło wyglądu artykułu ?

zwiastun
30-08-2012, 10:27
użyj alternatywnego szablonu (układu) artykułu - mam nadzieję, że wiesz, o czym piszę.

qrdziel
02-09-2012, 21:16
ale mam taki css, w ktorym resetuje ustawienia dla listy - artykuł ten jest na pierwszej stronie
przy zmianie szablonu wszystko trzeba od początku ustawiać
przykład:
www.ictlaboratory.com