PDA

Zobacz pełną wersję : Dodanie aliasu artykułu do url



ravenpl
30-08-2012, 22:06
Witam,

Jak można dodac aliasy z artykulów do url? mod_rewrite zostały włączone, plik .htaccess utworzony.
Wyswietla mi poprawnie adres krótki:

http://www.strona.pl/kategoria?id=12

Tylko ze chciałbym zamiast id=12 wyswietlany artykuł typu:

http://www.strona.pl/kategoria/artykul

Karol99
30-08-2012, 22:41
Czy dotyczy to wszystkich artykułów, czy tylko niektórych? Jaki alias ma ten artykuł? Czy artykuł z identycznym aliasem nie istnieje w innej kategorii (lub koszu)?

ravenpl
30-08-2012, 23:56
Dotyczy to wszystkich artykulów, aliasy są rózne zalezne od nadawanych w artykulach, bez polskich znaków. Nie istnieje identyczny artykuł.

Z tego co widze to adres url jest prawidlowy, tylko brakuje dodatkowo jednej zmiennej którą chciałbym wlasnie dodac a jest to artykuł.

Karol99
31-08-2012, 12:12
W takim razie - jaki to jest serwer?

Wydaje mi się, że na apache w przypadku j! link .../kategoria?id=... jest niemożliwy, ale nie czuję się wystarczająco mocny w tej sprawie, by kategorycznie to stwierdzić. A zupełnie nie wiem co w sprawie linków dzieje się na serwerach MS :(

deviapps
31-08-2012, 13:57
/kategoria?id=X wyświetla kategorię o ID X, /kategoria/ID wyświetla artykuł o podanym ID
Można zrobić tak, żeby /kategoria/aliasartykulu znajdnowało artykuł (bez konieczności dodawania linku w menu). Wystarczy zmodyfikować /components/com_content/route.php jak sądzę. Kiedyś w 1.5 coś takiego kombinowałem, zanim później doszedłem do tego, żeby robić wszystko byle nie edytować corowych plików Joomla!

ravenpl
31-08-2012, 16:48
Widze sporo roboty, wygodniej bedzie zainstalowanie modulu, czy proponujecie jakis konkretny? zastanawiam sie czy wplynie to na pozycjonowanie jak bede to robic po module?

Karol99
31-08-2012, 19:05
To, czego pożąda @ravenpl, jest zwykłym zachowaniem J! na typowym serwerze przy ustawieniu "Proste adresy" oraz "Korzystaj z mod_rewrite" na "tak", po przemianowaniu txt.htaccess na .htaccess.

Proponuję, żebyś przetestował to na innym serwerze lub lokalnie (np. na JAMP-ie lub Bitnami). Na początek na instalacji J! z przykładowymi danymi, na standardowym szablonie.