PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wstawić moduł do danej podstrony?



inne
31-08-2012, 18:46
Witam,

Mam pytanie odnośnie jak wstawić własny moduł np. do danego Artykułu? Prosiłbym o konkretną odpowiedź z racji, iż z gotowych, wygooglowanych pomocy nic nie ma konkretnego.

Ewentualnie gdzie znajdę szablon html artykułów?

Bazyl
31-08-2012, 19:04
Witam: loadposition poszukaj

inne
31-08-2012, 19:21
http://wiki.joomla.pl/index.php/Modu%C5%82_w_artykule znalazlem to wcześniej, jednak nadal nie wiem jak wstawić dany moduł do danego artykułu... to co tam pisze nie jest wg. mnie kompletne dla laika.

Przy wstawieniu {loadposition pozycja} do artykulu nic się nie dzieje. Dodaje tylko tego typu tekst.

Bazyl
31-08-2012, 20:10
Czy masz włączony dodatek wpinacz modułów?

zwiastun
31-08-2012, 20:26
to co tam pisze nie jest wg. mnie kompletne dla laika
No tak, laik potrafi ocenić, czy coś jest kompletne, czy niekompletne. Czy kolega laik wykonał "z głową" opisane w instrukcji czynności:
- utworzył moduł
- umieścił go w jakiejś konkretnie nazwanej pozycji modułu
- przypisał go do wszystkich stron/pozycji menu
- umieścił w artykule polecenie ładujące moduł i podał nazwę pozycji modułów dokładnie taką, jakiej użył w ustawieniach modułu?

Chętnie dowiem się od kolegi, którego z "kroków" brakuje w materiale opublikowanymi na wiki.

inne
01-09-2012, 16:46
- przypisał go do wszystkich stron/pozycji menu
Nie wiem o co chodzi, reszta tak.
Żadnego z kroków nie brakuje, tylko to po prostu nie działa.



Wpisz w artykule w miejscu, w którym chcesz umieścić moduł {mosloadposition nazwa_pozycji}. Argument nazwa_pozycji to pozycja dla modułów zdefiniowana w menedżerze pozycji: Witryna ⇒ Szata graficzna ⇒ Pozycje modułów [Site ⇒ Templates ⇒ Modules Positions].

Nie wiem, ale czegos takiego w PA nie mam. Gdzie tego ewentualnie szukac?

zwiastun
01-09-2012, 17:19
- przypisał go do wszystkich stron/pozycji menu
Nie wiem o co chodzi, reszta tak.

http://wiki.joomla.pl/index.php/Screen.modules.edit.15


Żadnego z kroków nie brakuje, tylko to po prostu nie działa.
To, proszę pana laika wszystkim działa, z wyjątkiem tych, którzy coś robią nie tak.
Jeśli strona jest na jakimś serwerze możesz podać na PW dane do logowania mnie lub komuś z moderatorów i Ci sprawdzi, co robisz nie tak.

Kolejny fragment w Twoim poście dotyczy Joomla 1.0 - dlatego prosiłem, by czynności opisane w instrukcji wykonywać "z głową"