PDA

Zobacz pełną wersję : Breadcrumbs & url



Seifer
31-08-2012, 19:05
Witam,

Mam problem z breadcrumbs i wyglądem url'a.
Postaram się opisać to jak najkrócej i jak najprościej potrafię.


Tworzę sobie artykuł o przykładowej nazwie 'TestowyArtykul' i umieszczam go w kategorii 'TestowaKategoria'
W menu dodaję odnośnik bezpośredni do tego artykułu, ustawiam alias 'TestowyArtykul'.
Przechodzę do witryny i klikam w odnośnik do artykułu znajdujący się w menu, w tym momencie wygląda to następująco:
URL: http://localhost/testowyartykul
BREADCRUMBS: You are here: TestowyArtykul

Chciałbym, aby wyglądało to następująco:
URL: http://localhost/testowakategoria/testowyartykul
BREADCRUMBS: You are here: TestowaKategoria > TestowyArtykul

Powyższy schemat zadziałałby gdybym nie tworzył w menu bezpośredniego odnośnika do artykułu, jednak ja nie chcę z niego rezygnować.

Pomoże mi ktoś z moim problemem? oświeci mnie ktoś? wskaże jakąś podpowiedź dotyczącą rozwiązania? Jakieś modyfikacje, pluginy, komponenty?

Z góry dzięki.
Pozdrawiam,
Seifer

Bazyl
31-08-2012, 19:10
Witam: typ pozycji menu alias

Seifer
31-08-2012, 19:37
Humm... nie za bardzo załapałem.
Wydaje mi się, że to nie rozwiązuje mojego problemu (chociaż nie jestem w 100% pewien).
Cały problem by nie miał miejsca gdybym mógł w aliasie używać slashy '/' reprezentujących w url'u katalog, ale niestety tak się nie da.

Bazyl
31-08-2012, 20:08
Zobaczyłeś co to takiego alias?!
Zrobiłeś pozycję menu?!
Jak się wyświetla ścieżka powrotu?

Seifer
10-09-2012, 20:45
Witam.
Poczytałem jeszcze trochę, popróbowałem na wszelkie sposoby jakie mi tylko przyszły do głowy...
Nadal nie potrafię uzyskać satysfakcjonującego mnie efektu.

Zrozumiałem twoją wypowiedź tak, że proponujesz mi do uzyskania satysfakcjonującego mnie efektu użyć 'menu item alias', czyli po prostu stworzyć alias do istniejącej pozycji menu... W ten sposób moim zdaniem nie uzyskam oczekiwanego efektu ponieważ:
1) 'menu item alias' również nie pozwala na stosowanie slashy w aliasie
2) Tworząc 'menu item alias' odnoszę wrażenie, że jedynie duplikuje linki do tego samego contentu...

Pytasz jak wyświetla się ścieżka powrotu... tak samo jakbym ustawił standardową pozycję menu, bo jakby nie patrzeć tworzę tylko do niej odniesienie (jeśli to dobrze rozumiem).

Nie jestem przekonany czy dobrze Cię zrozumiałem. Cieszę się, że chciałbyś mi pomóc, ale prosiłbym trochę jaśniej.

Pozdrawiam,
Seifer


edit:

Podaję jeszcze moje ustawienia, które jak sądzę mogę być przydatne:
SEO Settings

Search Engine Friendly URLs Yes
Use URL rewriting Yes
Adds Suffix to URL No
Unicode Aliases No

Bazyl
10-09-2012, 20:50
Joomla! pozycjami menu stoi...

Tworzysz strukturę menu, jaką chcesz np. w menu głównym.
Aliasami możesz załatwić wszystko inne.

Link zawsze prowadzzi do tej samej treści.

p.s. Wiesz, że jestes na polskim forum, a Joomla! jest w pełni spolszczony?!

Seifer
10-09-2012, 21:06
I takie oświecenie było mi potrzebne, właściwie tylko jedno słowo - 'struktura' i już wszystko jasne.

Dziękuje bardzo za pomoc.