PDA

Zobacz pełną wersję : safe mode - joomla 10.0.12 pl beta



someone_23
08-01-2007, 19:53
Witam jak moge obejsc wlaczone safe mode w tej wersji joomli? wgrywalem latke od starszej wersji to popsula caly panel administratora i musialem przywracac kopie.

Chce obejsc to safe mode, bo podejrzewam ze przez to nie moge zainstalowac zadnego komponentu ani modulu z komputera i z serwera, ciagle jest to samo, albo nie znajduje xml, albo nie moze utworzyc nowego folderu.... nawet jak utworzy ten folder to sam nie moge zmienic chmod dla niego, bo niby nie mam uprawnien (a gdy go usune i utworze za pomoca total commandera to moge zmienic chmod), a jestem zalogowany jako admin swojego konta, jedynie bezposrednio z Direct Admin da sie tak zrobic ale instalacja i tak nie jest mozliwa. Jesli ten temat byl juz wczesniej rozwiazany, to prosze o podanie linku do tematu, bo ja nie tego bynajmniej nie znalazlem, lub wasze propozycje rozwiazania tego problemu, z hostingowca na pewno sie nie dogadam bo juz probowalem.

stone
08-01-2007, 20:42
Nie wiem czy już jest łatka do 1.0.12, ale nawet z nią możesz mieć problemy. Zdecydowanie nie zalecam tego ustawienia

Dylek
08-01-2007, 21:39
Jak sie nie dogadasz to go zmien - w koncu komu na kim powinno zalezec?

someone_23
08-01-2007, 23:13
ok napisalem male podanie do nich z ponowna prosba o wylaczenie safe mode i sie zgodzili :) ale 20 zl na ich konto musze przelac... sam zaproponowalem ;)

krs
09-01-2007, 10:13
placic za zmiane ustawien serwera? to powinno byc chyba za free, bynajmniej ja tak mam w host247.pl Wszystkie zmiany na email i za darmoche :)

someone_23
09-01-2007, 22:29
Mam jakis dziwny problem z tym serwerem, na jednej domenie wszystko sie ok instaluje a na drugiej nadal sa problemy z kopiowaniem i tworzeniem folderow, z tego co zauwazylem to na tym drugim po zainstalowaniu JoomlaExplorer i w Direct Admin foldery komponentow, ktore proboje zainstalowac, maja jakies dziwne zabezpieczenia od apache:
apache (100) /
apache (500)

a na tym drugim serwerze po instalacji:

zaklady (937) /
zaklady (938)


i nawet nie moge zmienic chmoda dla nich (tych z apache).... probowalem za pomoca TC, Direct Admin i Joomla Explorer i zawsze jest komunikat ze nie mam uprawnien :|, prosze o pomoc w naprawieniu tego problemu

someone_23
09-01-2007, 22:41
dodam jeszcze ze ta druga joomla na drugiej domenie jest aktualnie kopia tej pierwszej, za pomoca Direct Admin skopiowalem pliki z jednej domeny i wrzucilem je do folderu drugiej domeny, jedynie bazy danych, config i domeny sa zmienione tak to reszta plikow jest identyczna (tzn w tej chwili juz nie bo na jednej kopi sa zainstalowane komponenty a na drugiej sa jakies problemy z ich instalacja)

stone
09-01-2007, 23:12
Cięzko Ci coś paradzić gdyż wygląda to na problemy z serwerem, nie możesz zmienić hosta?

someone_23
09-01-2007, 23:16
czego wedlug Ciebie ten problem dotyczy? da sie to jakos naprawic?

stone
09-01-2007, 23:20
Ciężko mi powiedzieć, sądze że już prędzej admin serwera będzie Ci mógł pomóc, chociażby ustawiając prawa dla ciebie do wszystkich plików

stan
16-01-2007, 11:33
Podpinam się pod ten temat ponieważ mam ten sam problem. Mam ver. 1012 i zainstalowałem ją na proste.pl. Teraz chcę instalować komponenty i mam komunikat "Błąd w pakiecie instalacyjnym brak pliku XML". Ten pakiet instalowałem na serwerze lokalnym i jest wszystko ok.Tryb safe mode jest on. Rozmawiałem z bok-iem ale nie zmienią mi trybu na off. Ma może ktoś jakieś sugestie ?

stone
17-01-2007, 07:54
Niestety żadnych, jest w prawdzie patch umożliwiający prace na safe_mode ale nie jestem w stanie powiedzieć czy pójdzie na 1.0.12. Ale nawet jak się uda to i tak będziesz miał problemu, zdecydowanie rozglądnij się za czymś innym

stan
18-01-2007, 08:51
Zmiana na ver. 1011 czy też hosting

stone
18-01-2007, 23:01
JA bym był za zmianą hostingu