PDA

Zobacz pełną wersję : Dodatki do lakeside_jc



shrek76
08-01-2007, 19:55
Witam serdecznie.Jestem nowym posiadaczem Joomli-przedwczoraj instalowałem.Mam templatkę o nazwie lakeside_jc,Joomlę V. 1.0.11 RC4,zsynchronizowaną z Forum by Przemo v 1.12.5.
Mam kilka pytań odnośnie kilku spraw dotyczących tego szablonu.
1.Chciałbym Menu podzielić na trzy-cztery osobne tabele,(menu główne,dodatki,download,reklama,itp)czy tak się da i jak można to zrobić(jakie pliki,itp);
2.Jak można zmienić nazwy komponentów występujących w Menu(pogrubienie,większy rozmiar,kolor,itp.)-próbowałem na przykładzie Start-zmieniłem tylko nazwę,ale jak chciałem pogrubić,były błędy;
3.Mam moduł Latest Topics Ext.Chciałbym,aby nie były tam wyświetlane tematy ze wszystkich kategorii Forum a tylko z jednej,jak to zrobić;
4.Bardzo ważne dla mnie.Jak można zrobić podstrony,aby wyświetlały się w głownym obszarze prazentacji.W phpby Przemo w portalu było to poprzez wywołanie /portal.php?show=2 -oczywiście wcześniej miałem zrobione te podstrony w pliku html np.portal_page2.html.Czy tu jest coś takiego możliwe i jak to można wykonać;
5.Mam zainstalowane i opublikowane moduły,które działały na oryginalnej templatce,ale na tej już ich nie pokazuje(sonda,migawki,itp),jak to można ustawić i dodać z tych modułów,co są,na stronę główną;
6.Co można zrobić,abym nie musiał się dwa razy logować-osobno na stronkę i osobno do Panelu Admina i żeby mnie nie wylogowywało z portalu,gdy jestem w panelu i viceversa;
7.W edycji artykułów w swkcji publikacja są dane typu: Zmień datę utworzenia oraz Rozpocznij wyskakuje tam taki kalendarzyk,który niestety nie działa,gdzie to poprawić,oraz pod oknem artykułu są dwa niby przyciski:insert image i insert page break,tylko one też nie działają-są tylko,jak dwa nikomu niepotrzebne obrazki,jak to oczywiście naprawić;
I ostatnia rzecz:co muszę edytować aby w odnośniku napisz do nas były moje i drugiego admina dane(tylko);

Wiem,że tego trochę jest,ale myślę,że jest tu osoba,która mi pomoże:)
Pozdrawiam
shrek76

P.S.
Pewnie niektórzy zauważą,że nie mam stopki Joomli,ale odrazu uprzedzam,że będą odnośniki do stron Joomli w jednym z menu-oczywiście,jak ktoś pomoże mi je stworzyć-pkt.1 oraz będę ją polecał znajomym,ponieważ Joomla jest super.
Pozdrawiam

Viking
10-01-2007, 18:45
1.Chciałbym Menu podzielić na trzy-cztery osobne tabele,(menu główne,dodatki,download,reklama,itp)czy tak się da i jak można to zrobić(jakie pliki,itp);

Tworzysz osobne menu dla każdej grupy i poprostu publikujesz

2.Jak można zmienić nazwy komponentów występujących w Menu(pogrubienie,większy rozmiar,kolor,itp.)-próbowałem na przykładzie Start-zmieniłem tylko nazwę,ale jak chciałem pogrubić,były błędy;

tak jak kombinowałeś raczej nie można, wielkości, grubości, kolory, czcionki jak również inne elementy prezentacyjne ustala się w plikach css szablonu. Znajdujesz klasę lub identyfikator i nadajesz jej odpowiedni wygląd > więcej pomoc.joomla.pl (http://www.joomla.pl/pomoc/content/section/5/30/)

3.Mam moduł Latest Topics Ext.Chciałbym,aby nie były tam wyświetlane tematy ze wszystkich kategorii Forum a tylko z jednej,jak to zrobić;

>> Administracja składnikami (http://www.forum.joomla.pl/forum/forumdisplay.php?f=6)

4.Bardzo ważne dla mnie.Jak można zrobić podstrony,aby wyświetlały się w głownym obszarze prazentacji.W phpby Przemo w portalu było to poprzez wywołanie /portal.php?show=2 -oczywiście wcześniej miałem zrobione te podstrony w pliku html np.portal_page2.html.Czy tu jest coś takiego możliwe i jak to można wykonać;

>> Pomost Joomla <-> Phpbb2 by Przemo (http://www.forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=1469)

5.Mam zainstalowane i opublikowane moduły,które działały na oryginalnej templatce,ale na tej już ich nie pokazuje(sonda,migawki,itp),jak to można ustawić i dodać z tych modułów,co są,na stronę główną;

w nowej templatce nie ma obszaru w którym są opublikowane owe moduły >> więcej > RTFM

6.Co można zrobić,abym nie musiał się dwa razy logować-osobno na stronkę i osobno do Panelu Admina i żeby mnie nie wylogowywało z portalu,gdy jestem w panelu i viceversa;

Jest do tego jakiś bot czy moduł: nazywa się autologin (STFW)

7.W edycji artykułów w swkcji publikacja są dane typu: Zmień datę utworzenia oraz Rozpocznij wyskakuje tam taki kalendarzyk,który niestety nie działa,gdzie to poprawić,oraz pod oknem artykułu są dwa niby przyciski:insert image i insert page break,tylko one też nie działają-są tylko,jak dwa nikomu niepotrzebne obrazki,jak to oczywiście naprawić;

Poczytaj wątek o J! 1.0.11 i zainstaluj poprawki, sprawdź obsługę JavaScript w swojej przeglądarce

I ostatnia rzecz:co muszę edytować aby w odnośniku napisz do nas były moje i drugiego admina dane(tylko);

opublikować tylko te dane >>więcej > RTFM


Naprawdę poczytaj trochę więcej będzie Ci łatwiej, choćby sformułować problem a wtedy również rozwiązać go samemu.

shrek76
10-01-2007, 18:53
Dzięki wielkie.Faktycznie,muszę jeszcze wiele się nauczyć i poczytać.
Aha,jeszcze jedno,jak można zmienić hasło do Panelu Admina i stronki.Wszedłem w edycję użytkowników,wpisałem nowe hasło,ale wyskakuje,że użytkownik z takim adresem e-mail już istnieje,oraz mam problem z zablokowanymi modułami,komponentami,itp.,tzn.gdy w Panelu dodam coś nowego,to jest to zablokowane,jest ikona kłódki i nie można tego edytować,usunąć,itp.Gdzie to można zmienić,bo dodałem kilka pierdół,chciałem usunąć i nie wiem jak.Czytałem o tym,ale ja jestem jedynym adminem i te kłódki są cały czas.

Viking
10-01-2007, 19:23
RTFF!
Przeglądarki zapisują dane formularzy i potem Ci je wstawiają z automatu. w tym przypadku wstawiaja Ci adres albo nazwe innego konta

shrek76
10-01-2007, 19:31
:rolleyes: A co oznaczają te wszystkie skróty-RTFM,RTFM,STFW-jestem w tym wszystkim zupełnie zielony

Viking
10-01-2007, 19:52
google albo link pod moją wiadomością