PDA

Zobacz pełną wersję : jaki serwer pod portal społecznościowy



mirekm84
02-09-2012, 13:30
Witam
Mam problem otóż poszukuje serwera pod portal społecznościowy. Problem w tym że niektóre pliki będą zawierać nawet do 100 MB ( nie dużo mówię o kilkunastu sztukach będą to wszystko katalogi, dtrki, ) pozostałe będą mniejsze wszystkiego jest mniej niż 30 GB.
Pojawia się problem jak zmieścić taki dokument skoro serwery mają poblokowane takie wielkości (widziałem ovh.pl pozwala umieścić plik o wielkości do 60MB ok jak dobrze pamiętam).
nie liczę na początku na kto wie jaką liczbę odwiedzin ( myślę że to kilkaset osób dziennie a później to nie wiem chce zrobić serwis dla elektryków, automatyków i informatyków)

Co polecicie serwer wirtualny np.: ovh , opcja pro gdzie dysk ma 100GB i transfer bez limitu czy może coś innego, najlepiej abym mogł zwiększyc wielkość pliku a może vps tylko nigdy na tym nie pracowałem i nie wiem nawet jnak nim się za rządza i czy można takie parametry samemu ustawiać bo do tej pory bawiłem się na wirtualnych.
Serwer będzie na joomli 2.5 oczywiście ( w gre może wejść również serwer z zagranicy nie przeszkadza mi to a może nawet wskazane)

pozdrawiam i dziękuje z góry za pomoc

starko
02-09-2012, 13:50
uważam, że powinieneś przesłać zapytania do firm hostingowych. Bo jak Ci mamy pomóc? Dać adresy serwerów? Potrzebujesz Brachu to poszukaj

mirekm84
02-09-2012, 14:44
Szukałem jakiś tydzień tylko problemw tym że nikt nie podaje czy da się zwiększyć rozmiar plików ale masz rację najpierw chyba jednak muszę zapytać ich :)

Gall Anonim
02-09-2012, 20:24
Problem w tym że niektóre pliki będą zawierać nawet do 100 MB
Takie zawsze można załadować via ftp - więc nie bardzo łapię w czym problem

pozostałe będą mniejsze wszystkiego jest mniej niż 30 GB.
Przepraszam ale od kiedy 100MB jest mniejsze niż 30 GB?
Pzdr

starko
02-09-2012, 20:57
Przepraszam ale od kiedy 100MB jest mniejsze niż 30 GB?

Od zawsze? :)

Gall Anonim
02-09-2012, 21:13
Fakt :-)
Zapomniałem zmienić kolejność w pytaniu :-)
Mea Culpa

mirekm84
03-09-2012, 12:35
chodziło mi o to że wszystkie dokumenty razem zajmują do 30 GB

nosferatu
08-09-2012, 08:45
Czesc,

mozesz sprobowac kupic sobie VPS w tiktalik.com a pliki wrzucac na Tiktalik Files (to taki system kompatybilny z Amazon S3), ktory jest przystosowany do serwowania plikow statycznych. Wrzucasz tam pliki, na stronie do nich linkujesz i niczym wiecej sie nie przejmujesz, placisz za realny transfer. Dzieki temu nie potrzebujesz nie wiadomo jakiego serwera WWW, a jak ci jednego dnia ruch skoczy 5x, nic sie nie stanie. Sa biblioteki do wrzucania z PHP, Pythona i widzialem gdzies tez wtyczke do FF, ktora mozna tam manipulowac.

W sumie, to mozesz nawet nie brac VPS'a , tylko skorzystac z samej uslugi Tiktalik Files

pozdro