PDA

Zobacz pełną wersję : dwie niezalezne strony z roznymi szablonami a jedna wspolna podstrona



defender
03-09-2012, 11:41
Mam dwie, niezalezne strony na joomla 1.7 i druga 2.5

Obie maja swoj, rozny szablon i generalnie rozne tresci. Obie sa na tym samym serwerze jako osobna instancja joomli.

Obie maja identyczną podstronę o nazwie kontakty (artykul) . Każda wyglada oczywiscie nieco inaczej wizualnie. Natomiast na obu maja byc te same dane (tabelka ze zdjeciem i dane tesktowe) w takim samym układzie.

Czy jest mozliwosc zrobienia tak, aby np. Strona A posiadala artykul kontakty ktory bedzie tym wzorcowym a Strona B by zaciagala tresc ze strony A z kontaktow ale formatowala jej wyglad wg szablonu uruchomionego na stronie B.

Chodzi po prostu o to, by nie trzeba bylo zmieniac na 2 niezaleznych stronach jednego artykulu a zrobic to tylko w jednym - wzorcowym.
Oczywiscie z zachowaniem formatowania z szablonu danej joomli.

Defender

Gall Anonim
03-09-2012, 12:36
Zrób sobie na jednej stronie iframe do kontaktu (artykułu z drugiej strony - all),

defender
03-09-2012, 12:58
Dzieki za odpowiedz. Mozesz troche przyblizyc to rozwiazanie?
Powiedzmy ze na Serwerze A (joomla 1.7) mam kontakty wzorcowe (artykulA)
Jak ten artykulA uruchomic na Serwerze B (joomla 2.5)
W jaki sposob wskazac artykul bedacy na innym serwerze (na osobnej instancji joomli, niewazne ze inna wersja 1.7 czy 2.5)

D.

Gall Anonim
03-09-2012, 13:21
Sorki, ale doczytaj jak tworzy się element menu typu iframe, a może na początek co to jest iframe

defender
03-09-2012, 14:08
Rozumiem, ze samo osadzenie poprzez iframe strony z drugiego serwera joomla nie zalatwi sprawy? Pojawia sie oczekiwana strona, ale w calosci (podalem URL podstrony). Jak podac URL tresci konkretnego artykulu? Domyslam sie, ze musze zmodyfikowac takze artykul-wzorzec a nie tylko osadzic do niego przekierowanie?

Wiem, wiem, ciagle sie ucze...