PDA

Zobacz pełną wersję : Dwa języki na stronie?



Tgr
08-01-2007, 21:34
Witam wszystkich.
Mam pytanie, czy jest to możliwe, i jak to zrobić jeżeli się da, aby na stronie były dwa języki?
Przykładowo, aby się nie rozpisywać: www.gudowski.ovh.org
To moja strona, chciałbym jednak zrobić coś podobnego w joomla, ale tak aby były dwa języki. Czy jest to możliwe? Bo jeżeli nie to zainstaluję angielską.

sasiad
08-01-2007, 21:49
Pewnie. Języków strony możesz mieć do woli.

Tgr
08-01-2007, 21:53
No dobrze, ale chcialbym zauwazyc ze jestem poczatkujacy :)) mianowicie chcialbym sie dowiedziec JAK mam to zrobic ;)

sasiad
08-01-2007, 22:01
Po zainstalowaniu Joomla!, w panelu administracyjnym wchodzisz w Modules -> Site Modules (PL: Moduły -> moduły strony głównej). na iście szukasz opcji "Zmien język" (czy coś podobnego), wybierasz właściwoście tego komponentu tzn ustawiasz go gdzie chcesz na swojej stronie. Ustawiasz oczywiście na OPUBLIKOWANY. Po tym, jak wejdziesz na swoją stronę to będziesz miał mane menu z rozwijalna listą języków do wyboru. Polski i Angielski to chyba standard, więc odrazu będą.
Możesz też zainstalować dodatkowy komponent/moduł np JoomFish.
Tu znajdziesz duuużo przydatnych rzeczy:

http://extensions.joomla.org/

Pozdrawiam

Dylek
08-01-2007, 22:04
W Joomli jest modul od zmien jezyk? W standardzie? Po instalacji? Hmmm...
Zawsze mi sie wydawalo ze od tego jest JoomFish...

Tgr
08-01-2007, 22:14
fakt nie bylo, zainstalowalem joomfisha, ALE, na stronie jak zmieniam jezyk to dalej jest angielski, i nic sie nie dzieje ... tylko strona sie odswieza ..

sasiad
08-01-2007, 22:32
A może coś mi się pomyliło, ale u mnie:

http://www.rewainfo.org/joomla/ (UWAGA, wersja surowa strony)

od początku miałem to menu ze zmianą języka, i myślałem że jest w standardzie. Jeśli nie to przepraszam za wprowadzenie w błąd.


Tgr:
A masz zdefiniowane języki? poprzeglądaj sam Panel admnistracyjny, potem menu instalowanych komponentów itp... niby nic, ale poro można się nauczyć i dowiedzieć.

Tgr
08-01-2007, 22:40
u Ciebie to samo co u mnie :) jezyk zmieniles ale menu dalej po Pl jest, tylko ogonki na krzaki sie zamieniaja ;) a mi chodzi o cos takiego ze klikam PL to wchodzi np na www.adres.pl/PL i jest wsio po Polsku, wlacznie z newsami :) i na odwrot z angielskim

Dylek
09-01-2007, 00:00
sasiad: skad masz instalke z wbudowanym wyborem jezyka?

ryszard555
09-01-2007, 08:25
Zaraz Zaraz.... ,
1. W joomli muszą być zainstalowane te języki które mamy zamiar używać.
2. w Joomfishu należy te języki uaktywnić
3. Najważniejsze - należy dokonać tłumaczenia tekstów artykułów, tytułów modułów, menusów na każdą z wersji językowych etc.

Joomfish nie służy do tłumaczenia - nie jest translatorem, jeżeli nie przetłumaczyliśmy niczego to przełączajac się między językami zmieniamy tylko sposób kodowania znaków i wyświetlany jest albo tekst oryginalny albo komunikat.

Przepraszam ale tak zrozumiałem ten wątek

Tgr
09-01-2007, 19:58
dzieki wam :) pozostalem przy wersji angielskiej heh ;) a teraz ide napisac kolejny zamulajacy temat ;)