PDA

Zobacz pełną wersję : Brak definicji FCKeditor



sake1
09-01-2007, 00:42
Witam

Po zainstalowaniu edytora FCK (bot_fckeditor2.1_Joomla!1.0.x.zip) i wybraniu go w panelu admin. jako edytora, w edycji sekcji, kat. i artykuł pojawia mi się puste miejsce tam gdzie powinien być edytor a w błędach przeglądarki komunikat "Brak definicji FCKeditor".
Mam Joomlę 1.0.12 PL i miałem 1.0.11 PL ten sam błąd. Nie mówiąc że inne instalowane edytory też tak się zachowywały (bot_jce104-pl.zip, bot_JoomlaFCK120.zip).

Mam hosting na sterfa.pl, ustawienia takie jak zalecane są przy instalacji Joomli.
Widziałem gdzieś na forum, że przy Register Globals OFF boty mogą źle działać. Ale mam w innym kat zainstalowaną wersję 1.0.10 PL z upgrade do 1.0.11 PL i tam był zainstalowany ten edytor i działa. Więc błąd powstał przy instalacji bota chociaż komunikat był "Powodzenie" ale to może coś innego.

Proszę o pomoc.

stone
09-01-2007, 10:15
A czy wszystkie zalecane ustawienia serwa dla Joomli masz spełnione?

sake1
09-01-2007, 12:21
Witam

Przecież napisałem, że tak. Testowałem lokalnie na Karasnalu tez ustawiłem wszystko tak jak Joomla chce i na lokalu działa. Także nie wiem w czym rzecz zainstalowałem na strefa.pl VirtueMark 1.0.8 i ustawiłem przed instalacją prawa dostępu były na 777 i też pokazuje błąd na pasku stanu i nie pokazuje niektórych grafik. Więc to też nie prawa dostępu mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie ani też wspomniane Register globals.

sake1
09-01-2007, 14:30
Witam

W FF jest taki błąd w konsoli JS.

Błąd: uncaught exception: Nie udzielono uprawnieD do odczytania wBa[ciwo[ci Window.__FCKeditorNS

Błąd: FCKeditorAPI is not defined
Plik źródłowy: .../administrator/index2.php?option=com_content&sectionid=0&task=edit&hidemainmenu=1&id=1 (http://www.bozita.germapol.pl/administrator/index2.php?option=com_content&sectionid=0&task=edit&hidemainmenu=1&id=1)
Wiersz: 368

A w IE jest komunikat błędu

Wiersz: 16
Znak:47
Błąd Brak uprawnień
Kod 0
.../mambots/editors/fckeditor/fckeditor.html?InstanceName=fulltext&toolbar=Default

Może to coś ułatwi.

stone
09-01-2007, 21:41
Problemy edytorów należą do najgorszych ba jak się pojawiają to bardzo ciężko znaleźć rozwiązanie. Mi osobiście niestety nic aktualnie nie przychdzi do głowy. Edytorów jest kilka, wypróbuj, może któryś zadziała

sake1
10-01-2007, 19:08
Witam

Jednak to uprawnienia, na sterfa.pl jest system zabezpieczeń, który wymaga ustawienia dla plików PHP atrybutów 700 a nie 644, a dla innych niż PHP wymagane jest 644. Wiec instalacja przez Joomle spowodowała złe ustawienie atrybutów dla plików PHP. Wystarczyło skopiować na lokala i z powrotem a serwer przy kopiowaniu sam ustawił plikom odpowiednie atrybuty.

Dzięki za próbę pomocy.