PDA

Zobacz pełną wersję : w oczekiwaniu na final PL 1.0.12 ...



hINDUs
09-01-2007, 10:19
w oczekiwaniu na finalne spolszczenie 1.0.12 mam takie moze glupie pytanie ale zauwazylem ze sa conajmniej 2 wersje spolszczen 1.0.11:
joomla_1011+Admin-pl.zip 3 861 590
joomla_1.0.11_stable_pl.tar.gz 2 045 319

stad pytanie, ktora wybrac i dlaczego tak a nie inaczej?
czy 1.0.12 bedzie podobnie dualnie tlumaczona?

Sova
09-01-2007, 11:38
2 wersje spolszczen 1.0.11:
joomla_1011+Admin-pl.zip 3 861 590
joomla_1.0.11_stable_pl.tar.gz 2 045 319
stad pytanie, ktora wybrac i dlaczego tak a nie inaczej?
czy 1.0.12 bedzie podobnie dualnie tlumaczona?

Pierwsza, to wersja z PCJ! - przetłumaczony kompletnie panel admina i frontend, natomiast druga wersja pochodzi z joomlapl.com i zawiera przetłumaczony frontend a panel admina jest w wersji angielskojęzycznej /panel instalacyjny takkże jest przetłumaczony/.
Jeśli chodzi o wersję 1.0.12 - to obecnie trwają prace nad zakończeniem tłumaczenia wersji z polskim adminem i frontem, natomiast wersja z angielskim adminem i polskim frontem do pobrania z joomlapl.com.

Dlaczego tak?
Wersja z PCJ! jest "ciut" zmodyfikowana w związku z tłumaczeniem właśnie panelu admina (nie będę wdawał się w szczegóły) - chodzi o to , że jej wszelkie aktualizacje należy dokonywać tylko poprzez wersje stworzone/zmodyfikowane przez PCJ!
Co do drugiej, to można aktualizować bezpośrednio poprzez łaty wydawane przez joomla.org

Inną sprawą jest to, że 1.0.12 jest wersją kończącą linię 1.0.x / wkrótce wersja 1.5 - jednak chwilowo ciężko określić kiedy nastąpi to "wkrótce".

hINDUs
09-01-2007, 19:43
akurat pobawilem sie chwilke beta2(tlumaczenia) 1.0.12, calkiem milo to wyglada

ok, ale mam nastepne pytanie: mam juz dzialajaca joomle w wersji joomla_1.0.11_stable_pl.tar.gz i chcialbym to przerzucic na wersje PCJ! (luserki sie uciesza na polski panel :D ), jeszcze nie wiem czy przejsciowo na 1.0.11 czy juz bete .12

jaka procedure zastosowac?
nadpisanie wszystkich plikow?

zaciekawilo mnie to "ciut" modyfikacja i postanowilem zagladnac
i porownywalem sobie te 2 spolszczenia w wersji 1.0.11
co robia dodatkowe pliki: (w wersji PCJ!)

mod_docman_*.* w /administrator/modules
xml_domit_lite_parser*.* w /includes/domit
jacronym*.* w /mambots/content i ./jat
jombackup*.* w /mambots/system i ./jombackup

cala reszta modyfikacji jest dla mnie w miare klarowna i widac ze dotycza jezyka lub walorow estetycznych, jednak preferowalbym byc poinformowany co takiego dodatkowego zostalo dorzucone i w jakim celu... a wdawanie sie w szczegoly jest jak najbardziej porzadane! ;)

aha, moze by nie bylo tego mojego dociekania gdybym znalazl jasno napisane info o ww. zmianach, jednakze przy sciaganiu pisze tylko ze jest pl i ewentualnie w jakim zakresie to jest pl.
moge sie mylic ( i pewnie tak jest :D ) bo nie szukalem dokladnego info, jesli tak to mnie sprostujcie do pionu ;)

chlopaki to nie sa slowa krytyki, uwazam ze odwaliliscie kawal swietnej roboty!

Sova
14-01-2007, 20:43
Sorka za zwłokę /chwilkę mnie nie było/...

Joomla! z każdą następną wersją wygląda coraz milej, a 1.5 można powiedzieć jest "apetyczna"... :) - pobaw się wersją beta, to się przekonasz.
Wróćmy do konkretów.

1. Co do wdawania się w szczegóły i niuanse tłumaczenia - o to musisz się zwrócić już do któregoś z administratorów tego forum :)
/aż tak "głęboko" w tym nie siedzę/
2. Info o zmianach i modyfikacjach - fakt, mogłoby się znaleźć na stronach PCJ!
3. W imieniu chłopaków mogę tylko podziękować.

stone
14-01-2007, 23:28
Gwoli doprecyzowania, obie wersje Joomli PL są wersjami oficjalnymi, z uwagi na to ze wersja w pełni spolszona, z musu, zawiera modyfikacje plikow administracyjnych, co uniemożliwia używanie niektórych komponentów (takich które modyfikuja pliki admina) oraz wymusza oczekiwanie na odpiednie aktualizacje bo oryginalne oczywiście zaburzą polski panel.

Co do przejścia to powinno wystarczyć nadpisanie wszystkich plików a następnie zapisanie pliku konfiguracyjnego aby się uaktualnił. Ale jeżeli nie masz problemów ze swoją obecną stroną to radziłbym poczekać na wersję ostateczną, Zwiastun intensywnie czyści z drobnych błędów w tłumaczeniach.

Co do zmian w wersji PL to nie mamy po prostu czasu aby to zrobić dokumentację. I chyba dla serii 1.0.x już nie będziemy tego robić. W 1.5 sprawa będzie prosta bo admin jest już przetłumaczalny.

Sova
15-01-2007, 14:05
No to jeden wielki konkret - chodzi mi o 1.5 i polski PA! Myślę, że to uprości trochę rzeczy i będzie działać na korzyść (nas wszystkich: twórców, tłumaczy i użytkowników) choćby w kwestiach aktualizacyjnych - mniej nakładu pracy...tak sądzę.