PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z aktualizacją komponentu i dodatków "Fabrik" - "-1 - Nieznany błąd"



Super_mousee
06-09-2012, 11:50
Mam Joomlę 2.5.6 - kilka razy ją aktualizowałam od pierwotnej wersji 2.5 za pomocą Rozszerzenia: Instalacje: Aktualizacje - za każdym razem bez problemów.

W mojej Joomli korzystam z dwóch komponentów:
-Community Builder - do zaawansowanej obsługi użytkowników
-Fabrik - formularz do robienia własnej aplikacji na bazie MySQL.

Teraz mam problem z Fabrikiem. Wcześniej Fabrika już aktualizowałam z wersji 3.0.5 do 3.0.6 i potem do 3.0.6.1 - wtedy nie było problemów aktualizacje przebiegły z sukcesem.

Teraz staram się zrobić aktualizację Fabrika z wersji 3.0.6.1 do 3.0.6.3
W Rozszerzenia -- Instalacje: Aktualizacje -- klikam: oczyść pamięć podręczną, znajdź aktualizacje, zaznaczam wszyskie znalezione (dotyczą tylko fabrika - jeden komponent + sporo dodatków), klikam aktualizuj,

Niestety temat kończy się komunikatem:
"-1 - Nieznany błąd"
"Kopiowanie nie powiodło się"
"Wróć na pulpit"


No i Fabrik nie zaktualizował się co widzę w Rozszerzenia:Instalacje: Zarządzanie - jest nadal stara wersja Fabrika 3.0.6.1.

Próbowałam już przywracać Joomlę i bazę joomli z backupu sprzed tygodnia i próbować zrobić aktualizację na tych starszych danych sprzed tygodnia - był ten sam rezultat - taki sam komunikat o błędzie i nie zaktualizowało się.
Teraz powróciłam do tych aktualnych danych : katalog Joomli + baza i próbowałam jeszcze kilka razy zrobić aktualizację - zawsze z tym samym komunikatem o błędzie i bez sukcesu z aktualizacją.


Szukałam odnośnie takiego komunikatu w google i znalazłam ale odnoszące się do innego dodatku nie Fabrika - tam chodziło o to, że były jakieś stare katalogi innego dodatku które chyba (nie do końca było to jasno opisane co zostało zrobione) trzeba było usunąć.

Do tej pory aktualizowałam mojego Fabrika 2 razy i nie usuwałam żadnych katalogów - nie bardzo zrozumiałam ten opis i nie nadaje się on do powtórzenia działań u mnie.

Bardzo proszę o pomoc bo może tego typu komunikaty występują też przy okazji aktualizacji innych komponentów i można coś konkretnie podziałać żeby się Fabrik zaktualizował?

Karol99
06-09-2012, 14:04
Na forum fabrik jest wątek (http://fabrikar.com/forums/showthread.php?t=28216) w podobnej sprawie - problem na razie nierozwiązany, ale support się odzywa

Super_mousee
06-09-2012, 14:24
Właśnie mam odczucie, że to temat bardziej dotyczący Joomli niż Fabrika. Jakkolwiek mam problem z nie zakualizowanym Fabrikiem to sądzę, że także ten problem dotyczyłby aktualizacji Joomli lub innego dodatku gdybym coś innego potrzebowała zaktualizować.

Mam jeszcze Maxi Menu CK i Menu Accordeon CK - ale od niedawna i tego jeszcze nie aktualizowałam.

Pomyślałam, że może na tym Forum ktoś już spotkał się z takim błędem - niekoniecznie przy okazji Fabrika.