PDA

Zobacz pełną wersję : Funkcja pocztowa jest wyłączona. Nie można wysłać poczty.



pietasz
06-09-2012, 15:49
Witam wszystkich,

postawilem sobie stronkę na server24 joomla 1.5.24. Zrobiłem sobie stronke z logowaniem i tu właśnie mam problem. Jak się chcę sam na próbę zarejestrować to po podaniu wszystkich danych tj. nazwa uzytownika, email, hasło itp wyskakuje mi komunikat "Funkcja pocztowa jest wyłączona. Nie można wysłać poczty. Funkcja pocztowa jest wyłączona. Nie można wysłać poczty.Konto zostało utworzone, a odsyłacz aktywacyjny przesłany na podany przez Ciebie adres. Po otrzymaniu wiadomości użyj odsyłacza, żeby uaktywnić swoje konto. Dopóki tego nie zrobisz, zalogowanie nie będzie możliwe." No i właśnie tu problem, bo takowy email nie dochodzi na wskazany adres i użytkownik nie może aktywować swoje konto. Powiedzcie mi w czym jest problem? jedyne co znalazłem udało mi się znaleźć po wygooglowaniu to to: w okresie testowym blokują wysyłanie poczty z serewera...

ale nie wiem o co chodzi i jak o rozwiązać.

proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Artur

tomaszek83
06-09-2012, 22:13
najpierw zaktualizuj Joomla do 1.5.26

pietasz
07-09-2012, 13:17
czy mógłbys podesłać mi jakiś link z informacją jak to zrobić? Ponieważ szukam i szukam i nie moge nic konkretnego znaleźć...

np. cos takiego http://forum.joomla.pl/showthread.php?65378-Aktualizacja-z-1-5-14-do-1-5-26&highlight=do+1.5.26

tomaszek83
07-09-2012, 13:27
wszelkie informacje nt. aktualizacji masz na www.joomla.pl oraz wiki.joomla.pl

Natomiast w skrócie aktualizacja odbywa się tak:
1. Robisz sobie kopię zapasową serwisu (pliki + baza, można użyć do tego Akeeba Backup)
2. Ściągasz z joomla.org odpowiednią paczkę aktualizacyjną (1.5.x-1.5.26)
3. Nadpisujesz wszystkie pliki za pomocą klienta FTP.
4. Jak wszystko działa to cieszysz się aktualną wersją Joomla i nie martwisz się że mając starą wersję będziesz miał gości z Turcji :)

pietasz
07-09-2012, 13:40
ok znalazlem coś takiego http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/701/51/

czy jak wykonam tą aktualizację to problem zniknie?

- - - Updated - - -

dziękuję Ci za pomoc. takich właśnie informacji było trzeba :) dzieki

tomaszek83
07-09-2012, 13:44
czy zniknie tego nie gwarantuje, ale regulamin jasno mówi że pomagamy rozwiązywać problemy aktualnych wersji Joomla:) Ale możliwe że aktualizacja pomoże.

pietasz
07-09-2012, 13:52
a czy mógłbyś mi jeszcze podpowiedzieć jaki plik ściągnąć? Joomla_1.5.0_to_1.5.26-Stable-Patch_Package.zip (http://joomlacode.org/gf/download/frsrelease/16891/73384/Joomla_1.5.0_to_1.5.26-Stable-Patch_Package.zip) czy Joomla_1.5.0_to_1.5.26-Stable-Patch_Package.tar.bz2 (http://joomlacode.org/gf/download/frsrelease/16891/73382/Joomla_1.5.0_to_1.5.26-Stable-Patch_Package.tar.bz2) ?? to jest to samo? a może jeszcze inną? ja mam aktualnie 1.5.24

tomaszek83
07-09-2012, 13:55
zip, tar.bz2 czy inna to jest to samo. tylko inna kompresja archiwum. Zawartość jest taka sama. Ściągasz paczkę 1.5.0 do 1.5.26 i zawartość archiwum za pomocą klienta FTP podmieniasz na serwerze.

Pamiętaj! Wcześniej zrób sobie kopię zapasową strony!!!

pietasz
07-09-2012, 14:01
dzięki. kopię zrobię :)

pietasz
08-09-2012, 18:14
no i dalej mam ten sam problem. "Funkcja pocztowa jest wyłączona. Nie można wysłać poczty. Funkcja pocztowa jest wyłączona. Nie można wysłać poczty.Konto zostało utworzone, a odsyłacz aktywacyjny przesłany na podany przez Ciebie adres. Po otrzymaniu wiadomości użyj odsyłacza, żeby uaktywnić swoje konto. Dopóki tego nie zrobisz, zalogowanie nie będzie możliwe." Kto mi pomoże to rozwiązać? Co mam zrobić, aby dochodziły emaile z rejestracją?

- - - Updated - - -

podobno jest to "chwilowo funkcja mail() jest zablokowana. Nie jest to permanentna zmiana, wiec niebawem wszystko wroci do normy." Ale juz tak jest od 2 tyg i dalej nic :) Cały czas jest niedostępna.

pietasz
08-09-2012, 19:20
Ok już uporałem się z problemem :) teraz napiszę dla innych co trzeba zrobić, aby zadziałało :)

Nie trzeba aktualizować joomli do nowszej wersji 1.5.26 tylko trzeba skonfigurować w panelu administarcyjnym POCZTĘ.

Napiszę jakie ustawienia u mnie to działają:

Wchodzimy w panela administracyjny-->Konfiguracja i zakładka Serwer

Ustawienia poczty:

Obsługa poczty: Serwer SMTP
Wysyłaj z adresu: tu podajemy swój adres email z jakiego mają być wysyłane wiadomości


Nazwa nadawcy
:Możemy wpisać tu dowolną nazwę jak mamy być podpisani



Ścieżka Sendmail: /usr/sbin/sendmail


Uwierzytelnianie SMTP
: TAK



Bezpieczeństwo SMTP: NIE
Port SMTP: 25
Użytkownik SMTP: tu wpisujemy swoją nazwę użytkownika (LOGIN) do poczty do której się logujemy (chodzi tu o login do adresu email, który podaliśmy w punkcie "Wysyłaj z adresu")
Hasło SMTP: tu wpisujemy HASŁO do poczty do której się logujemy (chodzi tu o hasło do adresu email, który podaliśmy w punkcie "Wysyłaj z adresu")
Serwer SMTP: ja mam pocztę na wp więc podałem taki smtp.wp.pl:587

Nikt już chyba nie powinien mieć więcej probleów z tym komunkatem :)