PDA

Zobacz pełną wersję : Pozycja modułu w menu górnym poziomym



seni
07-09-2012, 16:27
Przepraszam, jeśli pytanie jest trywialne, ale nigdzie nie znalazlam takiego wątku, a joomli się dopiero uczę.
Mam taki szablon - http://www.templatki.com/templatki-joomla15/632-silver-perfection - w demo widać, że gorne menu powinno działać.

Próbuję każdej pozycji modułu, top, user3, jako lista, jako zgodnośc pozioma w tabeli... nie pojawia się nic w górnym pasku.
Problem pojawił się też przy innych szablonach - działa mi takie menu tylko w joomlowskim szablonie domyślnym.

Chodzi o stronkę www. grupakotrak .com

Karol99
07-09-2012, 18:59
Generalnie (skoro się uczysz): wiki (http://wiki.joomla.pl/index.php/Jak_znale%C5%BA%C4%87_pozycje_modu%C5%82%C3%B3w_na _dowolnej_stronie).

Ale: ta pozycja modułu najwyraźniej jest u Ciebie wyłączona - sprawdź na zapleczu w ustawieniach szablonu (ustawień będzie zresztą więcej). Po włączeniu będzie to pozycja user3.

seni
08-09-2012, 11:01
OK, ale gdzie mogę to zmienić? Rozszerzenia-szablony-witryna: podgląd, edytuj html, edytuj css, zapisz, zastosuj, zamknij ;/
Żeby nie było, że nie sprawdzaiłam, na wiki piszą o jakimś magicznym guziku Edytuj szablon, którego ja nie mam. Pojawiają się parametry do zmiany tylko przy domyślnych szablonach Joomli, ale przy tym nie.

Karol99
08-09-2012, 11:40
Przepraszam - wprowadziłem w błąd :( Ten szablon jednak nie ma żadnych specjalnych ustawień.

Górne menu poziome jest w pozycji user3. Zainstalowałem J! 1.5.26 z przykładowymi danymi, włączyłem ten szablon - menu jest (bez żadnych dodatkowych zmian ustawień). Sprawdź u siebie w ten sam sposób.

Dla poprawnego wyświetlania istotne będą ustawienia modułu menu: Menu style: Legacy - flat list, Menu Class Suffix: -nav.

seni
08-09-2012, 13:50
Nie wiem na czym polega mój problem, wchodzę w rozszerzenia/moduly, wybieram moduł, podpinam do niego mainmenu. User3 - sprawdzam kolejno w każdym stylu menu - nie dziala. I tak samo w innych szablonach poza domyślnym. Argh :(

seni
08-09-2012, 14:53
Ok, skoro nie wiem jak zrobić te górne menu, to co w kodzie usunąć, żeby pole na te menu przeznaczone zniknęło? :)

a_m
08-09-2012, 15:17
Jak koniecznie chcesz w tym miejscu wyświetlić mainmenu, to otwórz plik index.php szablonu, najdź w okolicach 20 wiersza wpis:


<?php
$menu_name = $this->params->get("menuName", "topmenu");
$menu_type = $this->params->get("menuType", "splitmenu");
require(path .DS."styleloader.php");
require(path .DS."utils.php");
?>

i zamień

$this->params->get("menuName", "topmenu")
na

$this->params->get("menuName", "mainmenu")

Karol99
08-09-2012, 16:50
sprawdzam kolejno w każdym stylu menu - nie dziala

Jeżeli to menu nie działa w żadnym szablonie - to może w nim coś jest nie tak? Spróbuj zrobić testowe menu z jedną-dwiema pozycjami typu pojedynczy artykuł i sprawdź nim tę pozycję.

Poza tym (tak jak radziłem wcześniej) zainstaluj j! z przykładowymi danymi i dokładnie porównaj z oryginalną konfigurację modułu Twojego menu.

seni
08-09-2012, 16:52
Ha! : ) Udało się! Wielkie dzięki

Karol99
08-09-2012, 16:56
To jeszcze ku pożytkowi potomnych zechciej napisać w czym był problem

seni
08-09-2012, 17:07
Podstawianie menu z pojedynczymi artykułami i zmienianie pozycji nie pomogło, menu znikało przy każdej innej pozycji niż left/right.
Przy zmianie w pliku index.php
$this->params->get("menuName", "topmenu") topmenu na nazwę menu, tj "mainmenu" zaczęło się wyświetlać na swoim miejscu.