PDA

Zobacz pełną wersję : Kolejność artykułów.



wikol87
09-09-2012, 16:02
Mam następujący problem, a mianowicie nie mogę ustawić kolejności artykułów. W zapleczu ustawiam kolejność jaką chce, a na stronię się nic nie zmienia. Również po usunięciu pamięci podręcznej, nic się nie zmienia.

Gall Anonim
09-09-2012, 17:51
W którym miejscu ustawiasz kolejność?

wikol87
09-09-2012, 20:08
W artykułach wybieram daną kategorię i w niej ustawiam kolejność.

Gall Anonim
09-09-2012, 21:14
to ustaw w konkretnym elemencie menu

wikol87
09-09-2012, 21:23
W menu też zmieniałem i nic to nie zmienia.

Abdoo
31-03-2013, 12:12
Mam ten sam problem.
wikol87 (http://forum.joomla.pl/member.php?54528-wikol87) udało Ci się wyjaśnić sytuację?

zwiastun
01-04-2013, 12:11
W artykułach wybieram daną kategorię i w niej ustawiam kolejność.
W ten sposób porządkujesz jedynie kolejność artykułów w kategorii na zapleczu. Ten porządek może być zastosowany w witrynie tylko wówczas, gdy w ustawieniach pozycji menu, która udostępnia artykuły z tej kategorii wybierzesz opcję kolejność: jak na zapleczu.
O kolejności wyświetlania artykułów w witrynie decydują:
- ustawienia globalne w Artykuły/Opcje - podstawowe ustawienia
- ustawienia "lokalne" w Menu / Pozycje menu / ustawienia opcji kolejność w parametrach pozycji menu - ważniejsze od ustawień globalnych
- ustawienia artykułu - jeśli w ustawieniach pozycji menu wybrano opcję "Jak w artykule", są najważniejsze. Jeśli nie, praktycznie nie mają znaczenia.

Uwaga:
Poza tymi ustawieniami, trzeba jeszcze w konfiguracji globalnej artykułów bądź w konfiguracji pozycji menu sprawdzić ustawienia opcji: Uporządkuj wg daty - czy jest tam data Utworzono, czy data Poprawiano, czy może Opublikowano.