PDA

Zobacz pełną wersję : Podkład muzyczny, specyficzny odtwarzacz - szukam



2artur2
09-09-2012, 20:17
Witam,

Szukałem od dłuższego czasu odpowiedniego dla mnie odtwarzacza muzycznego, ale nie mogę znaleźć. Joomla 2.5 oraz Gantry i K2.
Odtwarzacz ma być dość specyficzny, a więc:
- Podkład muzyczny w tle, przy wejściu na stronę
- Sam odtwarzacz musi być minimalistyczny, najlepiej nawet tylko przyciski "sound off", "sound on"
- Podkład na każdej stronie z wyjątkiem jednej - na niej będą nagrania video,
- Odtwarzanie nie przerwane podczas przechodzenia na kolejne strony (chyba autoresume)
- Brak przerw w muzyce podczas przechodzenia j.w
- Opuszczenie lub zamknięcie strony ma powodować reset odtwarzacza, żeby jak ktoś za minutę wejdzie znów na stronę, muzyka startowała od nowa, a nie od zapamiętanego miejsca.

W sumie najlepszy byłby JBG Music, ale te przerwy przy przechodzeniu na kolejne strony są nie do przyjęcia dla mojego klienta.
Może ktoś mógłby polecić coś innego ?

PeFik
09-09-2012, 21:18
Jeśli strona jest w miarę prosta można to zrobić na 2 sposoby (teoretycznie):
1) dać moduł player-a a podstrony będą się zamieniać dzięki Ajax-owi wtedy nie ma przeładowań między nimi
2) troszkę przekombinowany, więc lepiej jak go nie będę opisywał.

2artur2
10-09-2012, 23:57
No nie, rozwiń punkt 2 ;-)
Myślałem jeszcze o czymś podobnym do dodatku typu facebook slider, tylko w tej zakładce byłby odtwarzacz. Czy wtedy podkład muzyczny byłby ciągły ?
Strona jest prosta, ale ma moduł Gantry i K2 (szablon komercyjny).
Dla wersji z Ajaxem, jak to wykonać ?

2artur2
22-09-2012, 23:02
Widzę, że temat jest trudny.
Na razie na mojej stronie zostaje odtwarzacz JBG Player.
Mam jednak problem z odtwarzaniem w XP i IE8 oraz Chrome. Nie ma wtedy dźwięku. Na W7 i IE9, FF, Chrome muzyka jest.
Ktoś się spotkał z takim przypadkiem ?

tlewap
23-09-2012, 16:45
Zostaje jeszcze możliwość zamieszczenia odtwarzacza w nowym okienku. Po zamknięciu strony okienko musiało by się też zamknąć.