PDA

Zobacz pełną wersję : Sposób na wstawianie linków z serwisami video



czarnafarba
10-09-2012, 02:34
Co dziwne, Joomla nie wyświetla kodu z... największego serwisu video na świecie.
Nie można wstawiać linków do video, bo się one nie wyświetlają.

A za przełączanie edytora na ten HTML i wklejanie dziękuję.
Tam kod jest tak nieczytelny, że za Chiny ludowe nie można nic znaleźć. To jak szukanie igły w stogu siana.

Chciałbym mieć możliwość przyjaznego dodawania adresów YouTube, Dalymotion, Vimeo do kodu strony za pomocą przycisku.

Czy polecilibyście mi jakiś dobry, darmowy dodatek, który dodaje tę opcję do mojego edytora JCE?

Z góry dziękuje.

zwiastun
10-09-2012, 02:41
Musisz się, niestety, obyć chceniem. Nie ma takiego darmowego dodatku do JCE.

tomaszek83
10-09-2012, 08:36
AllVideos od Joomlaworks.gr ???

czarnafarba
10-09-2012, 16:47
No, niby działa. Dzięki bo jest to na pewno lepsze rozwiażanie niż dotąd.
Jednak nie dodaje ten dodatek przycisku a tylko powoduje to, że możemy w edytorze używać tagów:

{youtube} FILM {/youtube}

No, w zasadzie może być, bo jest i tak lepiej niż było. Ale szkoda, że nie pojawia się dodatkowy button w edytorze z napisem "wklej adres video". Bo jak będziemy chcieć zmienić rozdzielczość to nie możemy tego też zrobić w wysiwygu, tylko trzeba grzebać w kodzie. A tego nie chcę robić bo nie po to instalowało się Joomla.

czarnafarba
10-09-2012, 17:56
I niestety, jeszcze ten dodatek ma tak, że nie pozwala wstawić dwóch filmów video obok siebie.
Wszystko spada, tak jak tu: http://forum.joomla.pl/attachment.php?attachmentid=5826

Poza tym mam na innej podstronie moduł, który wyświetla najnowsze newsy. I tam film jaki się pokazuje, wychodzi poza ramy tej ramki.
Nie mieści się, a już go nie mogę pomniejszyć bo dostosowałem szerokość do szerokości newsów.


Kurde, no to INACZEJ ZRÓBMY. Skoro to wszystko jest tak "upośledzone" to może podejdziemy do tego problemu w inny sposób.
Ale tu mi doradźcie... Zrezygnujmy z tych edytorów WYSIWYG. Pobieram kod <OBJECT> od filmu z YouTube'a (bo Joomla IFRAMEów nie czyta) i chcę go gdzieś wkleić w artykule. I teraz chcę się przełączyć do kodu i gdzieś go wkleić. Ale pojawia mi się ogromny, nieczytelny kod. Nie pojawia mi się miejsce gdzie akurat przebywałem w edytorze WYSIWYG tylko początek kodu. Nie jest on kolorowany ani nic. Muszę więc PRZEWIJAĆ surowy kod i myśleć gdzie to wkleić. Czyli szukanie igły w stogu siana. A przecież nie będę tego nigdzie przeklejał (jak do edytora np. Notepad++) bo po to chciałem mieć Joomlę aby właśnie się w kodzie nie babrać bo miałem tego dość na swej poprzedniej stronie zbudowanej w notatniku i na HTML.

A jest to na tyle bzdurne, że nie mogę nawet wkleić sobie BYLE GDZIE do kodu swojego kodu z filmem, a potem przełączyć się an WYSIWYG i już w tym trybie go przemieszczać gdzie chcę metodą wytnij/wklej - bo cały edytor zaczyna "myśleć" i się wiesza.

To co ja mam zrobić? Doradźcie mi jakoś bo sam nie wiem. Może stosujecie jakieś już własne metodyki pracy i zechcielibyście się ze mną podzielić jakimś sposobem na wtawianie filmów do kodu w przyjazny sposób?

tomaszek83
10-09-2012, 22:21
Dostałeś jedno z rozwiązań. Ale widzę że szukasz dziury w całym. Jest na JED (http://extensions.joomla.org/) taki dział odpowiedzialny za umieszczanie wideo na witrynie. Poszukaj, to nie boli.