PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze stopka na stronie



Royalpl
11-09-2012, 13:55
Witam, zmieniłem sobie stopkę ale mam problem z jedną rzeczą w prawym dolnym rogu i nie wiem jak mogę się tego pozbyć a z tego co wiem można to usunąć, daje zdjęcie o co dokładnie chodzi to coś wyświetla mi się tylko na głównej stronie.

5831

Jdwind
11-09-2012, 14:04
5832

Proszę bardzo. Nie musisz nawet dziękować :)

zwiastun
11-09-2012, 14:38
@Royalpl: jesteś na forum od ponad 3 lat - powinieneś już wiedzieć, że post powinien zawierać informacje umożliwiające udzielenie sensownej odpowiedzi.

Royalpl
11-09-2012, 14:51
Fakt jestem od 3 lat ale bardzo dawno mnie tutaj nie było i nie pracowałem na joomla 2.5 musze sie znowu uczyć na nowo...

Jdwind: podany link przez ciebie nie dziala.

zwiastun
11-09-2012, 14:56
@Jdwind Ci odpowiedział żartem. Link do strony?
Dane w stopce sa zwykle wpisane w pliku index.php szablonu albo w konfiguracji szablonu

Royalpl
11-09-2012, 15:02
No tak ale jak coś usunę z index.php to się sypie strona, tak samo w konfiguracji szablonu i jak mam dać radę skoro nie wiem jak to usunąć a ktoś sobie jaja zemnie robi i podaje link dla żartów w takim razie gdzie mam szukać pomocy od nośnie tego problemu ? przecież nie będę zlecał komuś za pieniądze usunięcie nie wiem może jednej linii lub czegoś tam.

tomaszek83
11-09-2012, 15:05
Adres strony proszę!!! Stopkę na obrazku można usunąć paintem. Jak podasz link gdzie jest problem to może ktoś Ci pomoże. Nie podałeś ani adresu, ani jaki to szablon... to jak ktoś ma Ci pomóc?! Wróżek tu nie ma!

Royalpl
11-09-2012, 15:06
www.pzwkostrzyn.pl

http://freejoomlatemplates.us/business-website-joomla-2.5-template (http://www.pzwkostrzyn.pl)

tomaszek83
11-09-2012, 15:16
w pliku index.php szablonu jest ta stopka zaimplementowana. Usunięcie tego


<?php endif; ?>
<?php $app = JFactory::getApplication(); $menu = $app->getMenu(); if ($menu->getActive() == $menu->getDefault()) { ?>
<div class="bizdesign"><a href="http://freejoomlatemplates.us/" target="_blank" title="free joomla templates">Free Professional Joomla Templates</a> designed by <a href="http://webhostingtop.org/" target="_blank" title="website hosting">Web Hosting Top</a></div>
<?php } ?>

Powinno pomóc. Natomiast nie wiem na ile jest to zgodne z licencją tego szablonu.

Royalpl
11-09-2012, 15:27
Po wywaleniu tej linii pokazuje takie coś

Parse error: syntax error, unexpected $end in /home/kstpzw/public_html/templates/fjt004_j25/index.php on line 153

kubel-junior
11-09-2012, 15:28
Napisz do autora szablonu z pytaniem czy mozesz usunąć stopkę. Znająć życie pewnie nie bedziesz mógł

Royalpl
11-09-2012, 15:32
Czyli w ogóle zbędne żebym pisał, no ale to chyba jakoś wywalić idzie prawda ?

kubel-junior
11-09-2012, 15:55
zrobili jakieś zabezpieczenia w tym szablonie.

Ominięcie problemu na szybko wygląda tak:
<div class="bizdesign" style="display:none;">

dodaj styl to stopka będzie nie widoczna.

- - - Updated - - -

Dobra, znalazłem rozwiązanie :D

usuń całą linijkę:
<div class="bizdesign" ><a href="http://freejoomlatemplates.us/" target="_blank" title="free joomla templates">Free Professional Joomla Templates</a> designed by <a href="http://webhostingtop.org/" target="_blank" title="website hosting">Web Hosting Top</a></div>


a następnie idź do pliku functions.php

i zakomentuj ostatnią linijke

//eval(str_rot13('shapgvba purpx_sbbgre(){$y=\'<n uers="uggc://serrwbbzyngrzcyngrf.hf/" gnetrg="_oynax" gvgyr="serr wbbzyn grzcyngrf">Serr Cebsrffvbany Wbbzyn Grzcyngrf</n> qrfvtarq ol <n uers="uggc://jroubfgvatgbc.bet/" gnetrg="_oynax" gvgyr="jrofvgr ubfgvat">Jro Ubfgvat Gbc</n>\';$s=qveanzr(__SVYR__).\'/vaqrk.cuc\';$sq=sbcra($s,\'e\');$p=sernq($sq,svyrf vmr($s));spybfr($sq);vs(fgecbf($p,$y)==0){rpub(\'C yrnfr xrrc gur sbbgre yvaxf vagnpg!\');qvr;}}purpx_sbbgre();'));
?>

Royalpl
11-09-2012, 16:59
Super dzięki wielkie juz działa :)

zwiastun
11-09-2012, 18:41
Takie działanie jest nielegalne! Szablon nie jet za darmo! Zapłatą jest link! Jeśli Ci to nie odpowiada, nie korzystaj z szablonu.

Royalpl
11-09-2012, 21:32
to można było tak odrazu, zaraz wkleje ją z powrotem stopkę bo za raz jakiś kabel prześle to dalej i będzie cyrk.

Jdwind
11-09-2012, 21:55
Oczywiście, jak już wkleiłeś tu link do swojej strony, będziemy sprawdzać co kilka dni, czy stopka jest na miejscu!

Royalpl
11-09-2012, 22:04
No już dawno dodane ale ciekawe, siedzę na stronie tam gdzie pobrałem szablon i jakoś pisze że za free więc nie wiem gdzie to wyczytałeś że autor zastrzega sobie takie rzeczy eh...wezme darmowy i po kłopocie.

zwiastun
11-09-2012, 22:26
@Royalpl:
1. Kolega @Jdwind sobie szutki prawi.
2.

więc nie wiem gdzie to wyczytałeś że autor zastrzega sobie takie rzeczy
Nie musi zastrzegać - nie po to zakodował, żeby usuwać. To jest jego praca i ma pełne prawo ją podpisać tudzież utrudnić usuwanie podpisu.

Royalpl
11-09-2012, 22:47
No dobrze utrudnił usówanie napisu OK! ale ja np go usunąłem i co wtedy ? powie mi ( ej jesteś ziom bo Ci się udało ? ) czy powie ( no stary przegiołeś odpowiesz za to bo żeś mnie złamał i zagiołeś moje prawa autorskie w jakimś śmiesznym szablonie który dałem ? ) a więc w czym rzecz?....

zwiastun
11-09-2012, 23:38
O czym chcesz dyskutować? Czy można kraść? To raczej nie na tym forum!

kubel-junior
13-09-2012, 10:21
Nie, nie o to chodzi. Autor nigdzie nie napisał jaka jest licencja na szablon, też szukałem z ciekawości i znalazłem tylko informacje, że jest za darmo. Skoro ktoś coś udostępnia za darmo i nie informuje, że stopka musi zostać to na jakiej podstawie nie moge jej usunąć ??

zwiastun
13-09-2012, 13:10
Poszanowania praw autorskich. To jest dzieło autora a nie Twoje!

kubel-junior
13-09-2012, 14:27
nie rozumiesz o co nam chodzi.... ja nie mówie teraz o uczuciach moralnych i tego typu pierdołach. Jak to wygląda od strony prawnej ? Czy jeśli autor nie zamieścił żadnej informacji o rodzaju licencji, a na stronie jest napisane FREE, to czy usuwając stopkę łamiesz prawo.

zwiastun
13-09-2012, 15:08
Ja też nie piszę o moralności.
Poczytaj chociażby polskiej ustawy o prawach autorskich, a nie będziesz mieć wątpliwości.