PDA

Zobacz pełną wersję : Jak ustawić aby rejestracje użytkowników potwierdzał administrator



cytrynaxxl
11-09-2012, 14:14
Witam.
1.Jestem poczatkującym uzytkowikiem Joomal 1.5 przeczytałem juz sporo na ten temat ale nadal nie wiem jak ustawić aby rejestracje nowych użytkowników musiał potwierdzać administrator.
2.Przy okazji miałbym drugire pytanie jak usunąć temat na forum jeżeli ktos wstawił temat który cychodzi poza ramkę i na dole nie widze przycisku usuć jest on jakos schowany a ja nie moge przesunąć w bok tekstu jak by w połowie temat byl ucięty.

seba.adm
11-09-2012, 14:22
Witam.

1.Jestem poczatkującym uzytkowikiem Joomal 1.5 przeczytałem juz sporo na ten temat ale nadal nie wiem jak ustawić aby rejestracje nowych użytkowników musiał potwierdzać administrator.
Zmian należy dokonać w konfiguracji globalnej >> (http://wiki.joomla.pl/index.php/Screen.config.15). Zakładka: Konfiguracja kont użytkowników >>
Aktywacja kont [New User Account Activation]: wybór opcji Tak spowoduje automatyczne uaktywnienie kont nowo rejestrowanych użytkowników. Wybór opcji Nie spowoduje, że rejestrujący się internauta otrzyma na podany adres poczty elektronicznej list z odnośnikiem kończącym procedurę rejestracji uaktywnieniem konta. Standardowe ustawienie Nie.
2.Przy okazji miałbym drugire pytanie jak usunąć temat na forum jeżeli ktos wstawił temat który cychodzi poza ramkę i na dole nie widze przycisku usuć jest on jakos schowany a ja nie moge przesunąć w bok tekstu jak by w połowie temat byl ucięty.
Zgodnie z Regulaminem forum (http://forum.joomla.pl/showthread.php?64476-Regulamin-Forum-Polskiej-Spo%C5%82eczno%C5%9Bci-Joomla!&p=288060&highlight=#post288060) wątek powinien poruszać jeden temat. Poza tym podajesz za mało informacji (jakie forum, link do strony z problemem) - ale to juz w nowym wątku.

Tak na marginesie - jeżeli dopiero zaczynasz z Joomla!, to sugeruję Joomla! 2.5.

cytrynaxxl
11-09-2012, 14:46
Dzięki za szybką odpowiedź zaraz sprawdzę jak to ustawić. No i dla drugiego problemu utworze drugi temat z linkiem do strony

Nie dokładnie o to mi chodziło bo blokuje rejestrowanie użytkowników całkowicie a ja chce je tylko potwierdzać aby eliminować niechcianych usherów. Bo loguje się dużo spamowców którzy wrzucają niechcianą posty. Może rozwiązaniem było by dorzucić wpisanie kodu lub słowa z obrazka tylko jak to zrobić