PDA

Zobacz pełną wersję : Pojedyńcze zdjęcia lightbox w artykułach K2



jaroslavix
11-09-2012, 15:08
Cześć,

Joomla 2.5 + K2.

Zakupiłem Simple Image Gallery Pro ale okazało się, że aby wyświetlać pojedyńcze zdjęcia w artykułach k2 musiałbym dla każdego zdjęcia tworzyć katalog i w nim to zdjęcie umieszczać. To jest oczywiście "nieco" pod górę. Proszę o wskazówki dot. modulu/komponentu, ktory umożliwi umieszczanie miniatur zdjęć w artykułach k2 z możliwością powiększania ich np. z efektem lightbox. Nie chodzi mi tutaj o wstawianie galerii, ale o wstawianie pojedyńczych minitur zdjęć w różnych miejscach artykułu. Miniatury te po kliknięciu powinny powiększyć się do oryginalnych rozmiarów.

Dziękuję.

PS
Administratora proszę o usunięcie moich dwoch ostatnich postów, które dotyczyły tego tematu. Myślę, że mało precyzyjnie określiłem w nich na czym mi zależy.

Winnetou
11-09-2012, 16:31
http://www.softdesign-studio.pl/cms-joomla/galerie-i-grafiki/mavik-thumbnails

Działa także z 2.5 i w artykułach K2

jaroslavix
12-09-2012, 00:34
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pomogło, ale pojawiły się dwa problemy:

1. Po klinięciu na miniaturkę zdjęcia powiększenie powoduje podwojenie dużego rozmiaru. W efekcie trzeba klinąć dwa razy aby zamknąć zdjęcie w dużym rozmiarze.
2. Wstawiając np. dwa zdjęcia w jednym artykule kliknięcie miniaturki jednego z tych zdjęć powoduje wyświetlenie go w dużym rozmiarze ale pojawia się strzałka aby przejść do następnego zdjęcia, które umieszczone jest np. na końcu artykułu. Czyli nadal zdjęcia nie "funkcjonują" oddzielnie.

Sprawdzałem w ustawieniach ale nie ma tam opcji dotyczących tych kwestii.

Czy te problemy można rozwiązać?

jaroslavix
13-09-2012, 00:06
Dla wszystkich, którzy bedą poszukiwali rozwiązania powyższych problemów.
Ad 1, Ad 2 - obydwa problemy rozwiązane zostały poprzez ustawienie w opcjach podstawowych parametru " Typ wyskakującego okna:Joomla Modal"

Przeszukując forum natrafiłem także na pytania dotyczące automatycznego wstawiania żądanych rozmiarów zdjęć do artykułów. Parametry zdjęć można ustawić zarówno ich szerokość jak i wysokość w opcji: Full text/Domyślny rozmiar/Dla wszystkich. Wowczas wszystkie wstawiane zdjęcia z automatu posiadać będą żadaną szerokość lub wysokość. Ządaną szerokość lub wysokość zdjęć określamy wpisując wartość pixeli w oknach: "Domyślna szerokość", "Domyślna wysokość"