PDA

Zobacz pełną wersję : Dodawanie zdjęć w JoomGallery - "nie masz uprawnień..."



Kinos71
12-09-2012, 19:55
Witam
Dodawać nowe zdjęcia do galerii mogą zalogowani użytkownicy. Tyle teoria. W rzeczywistości wszyscy poniżej Super Admina, w Panelu użytkownika nie mają przycisku "Wyślij"...
W konfiguracji JoomGallery, w prawach dostępu, w zakładce "Wczytywanie obrazów przez użytkowników" przełącznik "Udostępnij użytkownikom" jest włączony..
Przeglądałem to forum ale odpowiedzi nie znalazłem. Nie znalazłem nawet takiego problemu. Gdzie szukać rozwiązania?

Joomla 2.5, JoomGallery 2.0, CB 1.8.8

Kinos71
15-09-2012, 20:07
Problem rozwiązany.
Polegał na dziedziczeniu uprawnień do działania "Upload". Dlaczego zmiana z "Dziedziczone" na "Dozwolone" spowodowała usunięcie problemu - nie wiem. Pozostałe pozycje pozostawione na "Dziedziczone" funkcjonują jak należy..

piwo66
27-09-2012, 09:45
A gdzie to ustawiłeś?

Kinos71
29-09-2012, 19:02
Prawy górny narożnik panelu "Opcje"
5895

kolokilko
30-09-2012, 12:53
Ja mam troszkę inny problem ale myślę ze pasuje do tego tematu...
Chciałbym aby w JoomGallery użytkownik mógł tworzyć też nowe kategorie, a nie tylko wybrać z listy dostępnych już stworzonych jest taka opcja ?? Prosze o podpowiedź bo chodze po całym już interfejsie i wszystko mi się już wydaje takie samo :) nie mogę znaleźć takiej opcji, czy trzeba coś doinstalować ??

Kinos71
01-10-2012, 18:44
W JoomGallery 2.1 (do Joomla! 2.5) to zakładka Prawa dostępu/Wczytywanie obrazków... - tam znajdziesz odpowiednie ustawienia.
We wcześniejszych wersjach (do Joomla! 1.5) sam miałem z tym problem - użytkownicy tworzyli tylko podkategorie.
Informacja o wersji pomogłaby w udzieleniu odpowiedzi.

kolokilko
02-10-2012, 20:31
Mam zainstalowaną wersję 2.1 na joomla 2.5 i w

Prawa dostępu/Wczytywanie obrazków... mam zaznaczoną opcję "Udostępnij uzytownikom" na TAK 5903 i zmieniłem uprawnienia dla REGISTERED na takie; 5904 a mimo tego dalej otrzymuje informację "Nie masz uprawnień do wysłania." Co źle robię??

Kinos71
03-10-2012, 15:05
@kolokilko
Załączniki nieprawidłowe.. Mam wrażenie, że o czymś innym pisałeś w niedziele i we wtorek. Na wtorkowy problem sprawdź uprawnienia jak na początku tego tematu.

kolokilko
05-10-2012, 20:59
No właśnie sam się trochę zakręciłem ale do uprawnień doszedłem w końcu... Chodziło o uprawnienia w opcjach komponentu joomGallery a nie w globalnych konfiguracjach, ale dobra, wie ktoś jak utworzyć kategorie w joomgallery jako uzytkownik ? jakiś moduł czy plugin?? proszę o podpowiedź...